The Voice of Poland 2

Natalia Sikora o programie „The Voice”: „To manipulacja”

Natalia Sikora wygrała drugą edycję The Voice of Poland | fot. mwmedia

Po raz kolejny kulisy „The Voice of Poland” zdradza Natalia Sikora, laureatka drugiej edycji show. Z jej wypowiedzi wynika, że sporo rzeczy w programie było reżyserowanych.

Natalia Sikora wygrała drugą edycję The Voice of Poland | fot. mwmedia
Natalia Sikora wygrała drugą edycję The Voice of Poland | fot. mwmedia

O tym, że w licznych telewizyjnych talent-search show większy nacisk kładzie się na show, niż na talent, wiadomo nie od dziś, choć niezbyt często takie słowa słyszy się od uczestników, którzy osiągają w takich programach sukcesy. Wyjątkiem nie jest też „The Voice of Poland”.

Natalia Sikora w rozmowie z magazynem „Miasto Kobiet” opowiedziała o kulisach produkcji TVP2. – Nie ma we mnie zgody na to, żeby „The Voice of Poland” ingerowało w mój sposób bycia i pracy, w kolejne projekty. Obecność w programie była świadomym manewrem promocyjnym, wykonanym po to, by pokazać światu wartościowe rzeczy, w których uczestniczę. W kategorii małego cudu traktuję to, że wzięłam udział w „The Voice of Poland” na moich warunkach – bo tak to można nieskromnie ująć – mówi Natalia Sikora, która w drugiej edycji trafiła do drużyny Marka Piekarczyka.

Wokalistka twierdzi, że podczas programu proponowano jej wykonanie popowej piosenki i założenie bluzki w kwiatki. – Bitwy to była manipulacja reżyserska, żeby podnieść oglądalność. Nie wiem, czy powinnam o tym mówić, ale trudno, już powiedziałam – wyznała Natalia Sikora.

Tuż po wygraniu programu przez Natalię Sikorę, ukazała się jej płyta pt. „Zanim”, będąca zbiorem utworów zarejestrowanych w latach 2007-2012 podczas różnych projektów i koncertów, w których Sikora brała udział. To kompozycje uznanych artystów – Nicka Cave’a czy Kurta Weilla w tłumaczeniach m.in. Agnieszki Osieckiej, Władysława Broniewskiego oraz Romana Kołakowskiego. Nagrania pochodzą m.in. z projektu Flower Power (2009 r.), z Koncertu Jubileuszowego Kameleonów (2012 r.) oraz Misterium Iniquitatis (2009 r.). Wydawnictwo przepadło na listach sprzedaży.

Teraz Natalia Sikora pracuje nad płytą „Bezludna wyspa bluesa”, która ukaże się już jesienią. Ma to być już w pełni autorski materiał, z jej tekstami i kompozycjami Piotra Proniuka.

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł