Ekipa na swoim

„Ekipę na swoim” oglądało tylko 600 tys. widzów

Kadr z kampanii promocyjnej marki Warka | fot. YouTube

Program „Ekipa na swoim” oglądało w Polsacie średnio 600 tys. osób. Stację w czasie emisji reality show oglądało mniej widzów niż jej konkurentów. Wpływy z reklam wyniosły 10,3 mln zł.

Kadr z kampanii promocyjnej marki Warka | fot. YouTube
Kadr z kampanii promocyjnej marki Warka | fot. YouTube

„Ekipa na swoim” na antenie Polsatu emitowana była od 30 kwietnia do 25 czerwca, we wtorki o godz. 22:00. Średnia widownia programu wyniosła zaledwie 600 tys. osób, co przełożyło się na 5,62 proc. udziału wśród wszystkich widzów oraz 7,09 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement. W analizowanym okresie największą widownię zgromadził odcinek programu pokazany 21 maja – śledziło go 738 tys. widzów.

Polsat w czasie emisji „Ekipy na swoim” przegrał walkę o widza ze wszystkimi swoimi głównymi konkurentami w rynku telewizyjnym. Liderem w tym paśmie była TVN, która pokazywała „Prawo Agaty”, „Kubę Wojewódzkiego” oraz filmy fabularne, co przełożyło się na 15,21 proc. udziału. Drugie miejsce zajęła TVP2 („Magazyn Ekspresu Reporterów”, filmy fabularne oraz dokumenty; 14,28 proc.), a trzecie – TVP1 (filmy fabularne i serial „Zemsta”; 9,80 proc.). Taka sama była kolejność stacji wśród widzów w grupie komercyjnej.

Wpływy reklamowe wyniosły 10,3 mln zł (dane cennikowe, bez rabatów).

– „Ekipa na swoim” to zupełnie nowatorski projekt telewizyjny w Polsce. Na świecie widać bardzo mocną tendencję do powstawania programów typu „content branded”, prawdopodobnie wynika to z sytuacji ekonomicznej na rynku. W innych krajach reality show tego rodzaju są już bardzo popularne. Wierzymy, że niebawem będzie tak również u nas. Mamy kolejne sygnały świadczące o zainteresowaniu takimi programami przez potencjalnych klientów – €“ mówi Rinke Rooyens, producent programu i szef firmy Rochstar.

W reality show „Ekipa na swoim” drużyny z trzech miast (Torunia, Częstochowy i Kielc) rywalizowały ze sobą o możliwość prowadzenia piwiarni w swoim mieście. Głosami widzów wygrała drużyna z Kielc, która otrzymała na pięć lat urządzony lokal.

W jury programu zasiadali były piłkarz Radosław Majdan, psycholog Maria Rotkiel oraz barman Tomasz Cygiert, a gospodynią formatu była Aleksandra Szwed. Program sponsorowany był przez producenta piwa marki Warka, a za jego produkcję odpowiadała firma Rochstar.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł