The Voice of Poland 2

„The Voice 2” – odcinek 10: znamy nazwiska półfinalistów

Trenerzy i prowadzący The Voice of Poland 2 | fot. TVP2

Za nami kolejny odcinek na żywo „The Voice of Poland 2”. Wczoraj wieczorem wyłoniono uczestników, którzy za tydzień wystąpią w ćwierćfinale reality show.

Trenerzy i prowadzący The Voice of Poland 2 | fot. TVP2
Trenerzy i prowadzący The Voice of Poland 2 | fot. TVP2

Grę o półfinał „The Voice of Poland” rozpoczęli wokaliści z zespołu Justyny Steczkowskiej.

Beata Dobosz wykonała balladę „Stay” Rihanny. – Gratulacje podwójne. Za wybór piosenki i dobór odważnej kreacji. Bardzo wysoka klasa w śpiewie i w tym, jaką jesteś osobowością – komplementowali Baron i Tomson. – Jestem dumna, że nauczyłaś się przykrywać swoje drobne błędy. O nich wiesz tylko ty i ja – pochwaliła podopieczną Justyna Steczkowska.

Monika Szczot wykonała utwór „Proud Mary” grupy Creedence Clearwater Revival. – Wydawało mi się, że jesteś stworzona do ballad… A ty byłaś takim dynamitem. Masz super wokal i dałaś czadu – skomentowała Patrycja Markowska. – Do jednoczesnego śpiewania i tańczenia potrzebna jest technika. Bez techniki wokalnej, którą ma Monika, tego by nie było. Byłaby zadyszka. A tu męska populacja naszego kraju padła na kolana – stwierdziła Justyna Steczkowska.

Wykonywany przez Bogusława Meca „Jej portret” zaśpiewał Michał Sobierajski. – To bardzo piękna i mądra piosenka. Tak mogą śpiewać tylko dojrzali mężczyźni. Wierzę w ciebie. Ty już wiesz więcej, niż inni – skomentował Marek Piekarczyk. – Jestem dumna z Michała od samego początku. A to była bardzo trudna piosenka – dodała Justyna Steczkowska.

Do półfinału „The Voice Of Poland” awansował Michał Sobierajski (głosami telewidzów) i Monika Szczot (decyzją jurorki Justyny Steczkowskiej). Z show pożegnała się Beata Dobosz. Wcześniej, poproszony przez Justynę Steczkowską o pomoc przy wyborze Tomasz Kammel stwierdził, że wolałby… „trójkącik” z Moniką i Beatą.

Następnie zaprezentował się zespół Patrycji Markowskiej. Justyna Panfilewicz zaśpiewała „If I Could Turn Back Time” Cher. – Co ja mogę powiedzieć o mojej imienniczce? – śmiała się Justyna Steczkowska. – Jaką ty drogę przeszłaś, jak się „wylaszczyłaś”… Pokazujesz pełny wachlarz – dodała Patrycja Markowska.

Natalia Nykiel wykonała napisaną przez Prince’a, a zaśpiewaną przez Sinead O’Connor balladę „Nothing Compares 2 U”. – Martwiłem się, bo miałaś trudną emocjonalnie piosenkę. Ale dałaś sobie radę, uwierzyłem ci – powiedział Marek Piekarczyk. – Bałam się, bo masz tylko 18 lat. Ale byłam poruszona, dziękuję ci za to – oceniała podopieczną Patrycja Markowska.

„Run Baby Run” z repertuaru Sheryl Crow zaśpiewała Żaneta Lubera. – Nie ma się do czego przyczepić, chociażbym chciał. To niesamowite – komentowali Tomson. – Żaneta śpiewa każda cząstką ciała. Jesteś dla mnie kompletną artystką – stwierdziła Patrycja Markowska.

Decyzją widzów w półfinale „The Voice of Poland” zobaczymy Natalię Nykiel. Patrycja Markowska postanowiła dać kolejną szansę Żanecie Luberze, a z programem pożegnała się Justyna Panfilewicz.

Drużynę Barona i Tomsona jako pierwsza zaprezentowała Kasia Dereń, która wykonała „Heaven” Emeli Sande. – Jesteś jak „dereniówka”. Mocna, oryginalna, wyrazista i rzadka – powiedział Marek Piekarczyk. – To był najczystszy intonacyjnie występ tego wieczoru – ocenił Baron.

Michał Jabłoński zaśpiewał utwór „Hero” grupy Nickelback. – Dla mnie trochę było przekombinowane, ale ja wciąż jestem fanką twojego talentu. Jesteś super śpiewającym facetem – oceniła Patrycja Markowska. – Muszę się nie zgodzić z Patrycją. Realizujesz wszystkie rzeczy nad którymi pracujemy. A 80 procent sukcesu to ciężka praca – powiedzieli Baron i Tomson.

Dorota Osińska wykonała „I Have Nothing” z repertuaru Whitney Houston. – Szkoda cię do muzyki popowej, bo dzisiaj muzyka popowa jest gorsza niż kiedyś. Szkoda twojego talentu. Radio tego nie zrozumie. Powinnaś grać wielkie role w teatrze – skomentowała Justyna Steczkowska. – Nie ma takich słów, które mogłyby opisać fenomen Doroty – dodał Tomson.

Do kolejnego etapu awansowała Dorota Osińska, która otrzymała najwięcej głosów telewidzów. Baron i Tomson postanowili, że w półfinale wystąpi również Kasia Dereń, a z „The Voice of Poland” pożegnał Michał Jabłoński.

Na koniec wystąpili podopieczni Marka Piekarczyka. „Can You Feel The Love Tonight” Eltona Johna wykonał Wojtek Gruszczyński. – Śpiewasz fantastycznie. Bliżej ci do Kurta Cobaina niż Eltona Johna – powiedział Baron. – Świetnie to zaśpiewałeś, po swojemu – dodał Marek Piekarczyk.

Juliusz Kamil wykonał balladę „Freelove” Depeche Mode. – Jestem wielką fanką Depeche Mode… Zaśpiewałeś to inaczej, ale naprawdę super – powiedziała Justyna Steczkowska. A Marek Piekarczyk zdążył jedynie pochwalić… chór.

„Nie widzę ciebie w swych marzeniach” Skaldów wykonała Natalia Sikora. – Jedni szukają światła na scenie, a ty masz już to światło. Martwiłem się o ciebie, ale ty zawsze wybrniesz z każdej sytuacji. Jesteś bardzo dobra – ocenił Marek Piekarczyk.

Do półfinału „The Voice of Poland” awansowali Natalia Sikora (głosami telewidzów) i Juliusz Kamil (decyzją Marka Piekarczyka). W programie nie zobaczymy już Wojtka Gruszczyńskiego.

Co sądzicie o wynikach ćwierćfinału „The Voice of Poland 2”?

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł