Bitwa o dom

Spada oglądalność „Bitwy o dom”

Logo programu Bitwa o dom

Znamy wyniki oglądalności reality show „Bitwa o dom”. Choć program podnosi wyniki TVN względem zeszłego roku, to jego oglądalność sukcesywnie spada.

Logo programu Bitwa o dom
Logo programu Bitwa o dom

Nowy reality show „Bitwa o dom” (emisja w niedziele o godz. 10:55) ogląda średnio 1,12 mln osób. Przekłada się to na 11,62 proc. udziału wśród wszystkich widzów oraz na 16,27 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

W analizowanym okresie największą widownię zanotował pierwszy odcinek, który śledziło 1,2 mln oglądających. W każdym kolejnym tygodniu oglądalność spadała.

W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku program podnosi oglądalność TVN o 310 tys. widzów. Wówczas stację w tym paśmie oglądało 813 tys osób, co przełożyło się odpowiednio na 8,27 proc. oraz 9,97 proc. udziału.

„Bitwa o dom” zapewnia TVN pozycję wicelidera w rynku telewizyjnym. Liderem jest TVP2, która w tym czasie pokazuje programy: „Wojciech Cejrowski. Boso przez świat” oraz „Makłowicz w podróży”, co przekłada się na 13,33 proc. udziału. Trzecie miejsce zajmuje TVP1 (transmisja Mszy Świętej oraz serial „Kariera Nikodema Dyzmy”; 8,52 proc.) a czwarte – Polsat (filmy fabularne; 8,02 proc.). Natomiast wśród widzów w grupie komercyjnej TVN jest liderem, a drugie miejsce zajmuje Polsat.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł