X Factor 3

„X Factor 3” – odcinek 1: pierwsza relacja z castingu

Czesław Mozil, Tatiana Okupnik i Kuba Wojewódzki jako jurorzy X Factor | fot. G.Press

W TVN wystartowała emisja trzeciej edycji „X Factor”. Za nami pierwsze castingi i pierwsze emocje. Kogo mogli usłyszeć widzowie podczas premiery reality show?

Czesław Mozil, Tatiana Okupnik i Kuba Wojewódzki jako jurorzy X Factor | fot. G.Press
Czesław Mozil, Tatiana Okupnik i Kuba Wojewódzki jako jurorzy X Factor | fot. G.Press

W pierwszym odcinku zobaczyliśmy pierwsze relacje z przeprowadzonych castingów. Po kilku niespecjalnie porywających występach na scenę wyszła 23-letnia Ewa Szlempo. Ewa zaprezentowała ciekawą, smooth jazzową interpretację wielkiego przeboju No Doubt – „Don’t Speak”. Młoda wokalistka tak wczuła się w utwór, że aż zaszkliły jej się oczy. Jurorzy natomiast słuchali z zapartym tchem.

– Wiesz, dlaczego ci nie przerywałem? Bo nie chciałem. Bo dzięki takim osobom jak ty i takim wykonaniom – jak to nazwę – „X Factor” piszę wielką literą – powiedział Kuba Wojewódzki. – Cudownie, że przychodzisz do nas z własną aranżacją – podkreślała Tatiana Okupnik. – Ja się bałem, że będą głupie frazy, głupi popis. Tymczasem to było bardzo smaczne, ty jesteś bardzo świadoma tego, co robisz. Wielki szacunek – zachwalał Ewę Czesław Mozil.

Jurorów zachwycił również głos i introwertyczna osobowość 21-letniego Grzegorza Kopycińskiego, który wykonał przebój „She’s Like The Wind” Patricka Swayze. – Masz ciekawy wpływ na ludzi. Przed twoim występem bolała mnie głowa. A teraz boli mnie dwa razy bardziej. Dlatego, że martwię się, co z takim niesamowitym, zdolnym gówniarzem może zrobić nasz rynek – stwierdził Kuba Wojewódzki i nazwał Grzegorza artystą.

W sobotni wieczór w „X Factor” zobaczyliśmy też bardzo utalentowane małżeństwo, ale występujące osobno: zarówno Grzegorz Hyży jak i Maja Hyży oczarowali jurorów i przeszli do kolejnej rundy. Zwłaszcza wykonanie „At Last” Etty James, które zaprezentowała Maja, robiło duże wrażenie. Wydaje się, że to właśnie Maja Hyży dała najlepszy występ w pierwszym odcinku trzeciej edycji.

Na koniec, w roli wisienek na torcie, wystąpiły 18-letnie bliźniaczki Kasia i Ania. Dziewczyny zaśpiewały piosenkę „Arms of An Angel” Sarah McLachlan. Występ tak poruszył Czesława Mozila, że musiał ocierać łzy wzruszenia. Tatiana podkreślała niesamowite zgranie, również emocjonalne, obu sióstr. – Dzięki wam słowo „bliźniak” znów brzmi pięknie – żartował w swoim stylu Kuba Wojewódzki.

Z kolei jurorka programu „X Factor” Tatiana Okupnik postanowiła odbić sobie nieudane wykonanie przeboju „Skyfall”, które zrobiło swego czasu „furorę” w Sieci. Sytuacja miała miejsce po występie 28-letniej tłumaczki Agnieszki Rybackiej, która porwała się właśnie na „Skyfall” Adele – bez sukcesu. – Słyszałem gorsze wersje – dowcipkował Kuba Wojewódzki, nawiązując do pamiętnego występu Tatiany Okupnik.

Ta poczuła się wywołana do tablicy, weszła na scenę i poprosiła o podkład. Tatiana postanowiła udowodnić wszystkim, że potrafi zaśpiewać przebój Adele. Czy jej się udało? Oceńcie sami.

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł