Survivor 26: Caramoan, Fans vs Favorites

Premiera 26 edycji „Survivor” pobiła najgorszy wynik oglądalności

Jeff Probst | fot. CBS

Kolejny spadek oglądalności „Survivor”. Zeszłotygodniowa premiera 26 edycji wzbudziła najmniejsze zainteresowanie widzów spośród wszystkich dotychczasowych sezonów.

Jeff Probst | fot. CBS
Jeff Probst | fot. CBS

Pierwszy odcinek „Survivor 26: Caramoan, Fans vs Favorites” nie przyciągnął przed ekrany nawet 9 mln widzów. Program obejrzało raptem 8,94 mln Amerykanów, przy współczynniku na poziomie 2.4 – wynika z danych Nielsen Media Research.

To nie tylko najsłabiej oglądana premiera w niemal 13-letniej historii emisji formatu, ale również – wykluczając odcinki specjalne typu „A Closer Look” i „Reunion” – najgorzej oglądany epizod w ogóle.

W stosunku do zeszłego roku to aż 23% spadek współczynnika oglądalności (poprzednio: 3.1) i 17% spadek liczby osób oglądających show (poprzednio: 10,79 mln). Jednocześnie premiera „Survivor” przegrała z emisją kolejnego odcinka 12 edycji amerykańskiego „Idola”, który śledziło 13,37 mln widzów.

Przypomnijmy, że w „Survivor 26: Caramoan, Fans vs Favorites” („Survivor 26: Caramoan, Fani kontra Ulubieńcy”) po raz drugi w historii programu widzowie mogą śledzić zmagania fanów widowiska oraz powracających graczy. Wśród powracających uczestników pojawili się m.in. Erika Reichenbacha, Johna Cochrana i Malcolma Freberga. Z kolei plemię Ulubieńców zasilili m.in. strażak, sprzedawca rowerów BMX, urzędnik, kierowca rajdowy i barmanka.

Zdjęcia do „Survivor 26: Caramoan, Fans vs Favorites” realizowane były od 21 maja do 28 czerwca 2012 roku na wyspach Caramoan na Filipinach.

Zwycięzca show wygra nagrodę w wysokości miliona dolarów i tytuł Ostatniego Ocalałego. Finał programu odbędzie się na żywo w połowie maja.

Poprzedni artykułNastępny artykuł