The Amazing Race 21

Finał „The Amazing Race 21”. Kto wygrał?

Meta 21 edycji The Amazing Race | fot. CBS

Wczoraj w USA dobiegła końca emisja 21 edycji „The Amazing Race”. W wielkim finale o zwycięstwo walczyły trzy drużyny. Która z nich zwyciężyła?

Josh Kilmer-Purcell i Brent Ridge wygrali The Amazing Race 21 | fot. CBS
Josh Kilmer-Purcell i Brent Ridge wygrali The Amazing Race 21 | fot. CBS

W kolejnym wyścigu dookoła świata, którego realizacja trwała od 26 maja do 16 czerwca, wzięło udział 11 dwuosobowych drużyn. Tym razem, po raz pierwszy w historii show, dla zwycięzców przewidziano aż 2 miliony dolarów. Jednak aby zwycięska drużyna mogła otrzymać większą wygraną, w pierwszym etapie wyścigu musiała dotrzeć jako pierwsza na linię mety.

Zespół, który w premierowym epizodzie zajął pierwsze miejsce, został wyeliminowany w dziewiątym odcinku programu, zatem nagroda w wysokości 2 mln dolarów stała się nieaktualna.

W finałowym odcinku widzowie zobaczyli zmagania trzech drużyn w walce o zwycięstwo. Ostatni etap rozegrał się w Nowym Jorku, a o milion dolarów rywalizowali farmerzy Josh i Brent, chippendalesi Jaymes i James oraz para Trey i Lexi.

Po odwiedzeniu 3 kontynentów, 9 państw, 20 miast i pokonaniu trasy 25 tys. mil, zwycięzcami „The Amazing Race 21” i zdobywcami miliona dolarów zostali farmerzy 43-letni Josh Kilmer-Purcell i 38-letni Brent Ridge. Na drugim miejscu uplasowali się Jaymes i James, zaś na trzecim Trey i Lexi.

Josh i Brent prywatnie od 15 lat stanowią parę. Wcześniej brali udział w reality show „The Fabulous Beekman Boys”, emitowanym w stacji Planet Green, który doczekał się dwóch sezonów. Josh i Brent są trzecią drużyną w historii „The Amazing Race”, która wygrała program, a która wcześniej ani razu nie wygrała ani jednego etapu wyścigu. Wcześniej udało się to tylko taki parom jak Eric i Danielle („The Amazing Race 11”) oraz Kisha i Jen („The Amazing Race 18: Unfinished Business”).

Wiosną przyszłego roku stacja CBS emitować będzie 22 edycję „The Amazing Race”. Program był realizowany od 13 listopada do 7 grudnia tego roku. Premierowy odcinek zostanie nadany 17 lutego 2013 roku, a finał zaplanowano na 5 maja. W kolejnej edycji nie powróci twist związany ze zwiększeniem głównej wygranej do 2 mln dolarów.

Poprzedni artykułNastępny artykuł