Big Brother

Wielka Brytania: finał „Big Brothera 13”. Kto wygrał?

Luke Anderson zwycięzcą brytyjskiego Big Brothera 13 | fot. Channel 5

Wczoraj wieczorem w Wielkiej Brytanii zakończyła się emisja trzynastej edycji „Big Brothera”. Kto zgarnął główną nagrodę i został zwycięzcą reality show?

Luke Anderson zwycięzcą brytyjskiego Big Brothera 13 | fot. Channel 5
Luke Anderson zwycięzcą brytyjskiego Big Brothera 13 | fot. Channel 5

Brytyjski „Big Brother 13” przeszedł do historii. W programie, emitowanym od 5 lipca, a prowadzonym przez Briana Dowlinga, wzięło udział 17 uczestników. Wczoraj wieczorem zwycięzcą i zdobywcą 50 tys. funtów ogłoszono 31-letniego Luke’a Andersona.

Luke pochodzi z RPA i przyszedł na świat jako dziewczynka o imieniu Laura. Niebawem zamierza przejść operację zmiany płci.

Dla Channel 5 była to druga edycja „Big Brothera” (nie licząc dwóch sezonów z udziałem celebrytów), jaka została wyemitowana na antenie stacji.

Choć wyniki oglądalności były lepsze niż przy dwunastej edycji programu, to w tym sezonie jeden z odcinków (nadany w niedzielę, 12 sierpnia podczas ceremonii zamykania Olimpiady 2012) zanotował najniższą oglądalność w historii show – zaledwie 483 tys. widzów. Średnia oglądalność „Big Brothera 13” ukształtowała się na poziomie 1,87 mln widzów.

Tymczasem już w środę w Wielkiej Brytanii wystartuje 10 edycja „Celebrity Big Brother”. Show potrwa przez 23 dni – finał zostanie wyemitowany 7 września.

Jednocześnie już teraz rozpoczął się casting do „Big Brothera 14”, którego emisja została zaplanowana na lato przyszłego roku.

Poprzedni artykułNastępny artykuł