Fear Factor

Anulowany „Fear Factor”… powraca na antenę. Tym razem po raz ostatni

NBC przywróci na antenę reality show Fear Factor | fot. NBC

Burzliwe są losy programu „Fear Factor” na antenie NBC. Dopiero co reaktywowany program został zdjęty z anteny, a teraz powraca na ekrany z… nowymi, niewyemitowanymi dotychczas odcinkami.

Wskrzeszona edycja Fear Factor powraca po raz ostatni | fot. NBC
Wskrzeszona edycja Fear Factor powraca po raz ostatni | fot. NBC

Reaktywowany program „Fear Factor” powrócił na antenę NBC 12 grudnia 2011 roku. Wstępnie zaplanowano emisję 11 nowych epizodów. Dwugodzinny debiut siódmej edycji zgromadził wielomilionową widownię.

Niestety, dalej zaczęły się kłopoty, które ostatecznie przesądziły o zdjęciu widowiska z anteny. Po wyemitowaniu zaledwie trzech odcinków, „Fear Factor” na dwa tygodnie wypadł z ramówki. Reality show powrócił 2 stycznia tego roku, by po kolejnych dwóch odcinkach zniknąć z anteny na cały miesiąc.

W tym czasie szefostwo NBC zdecydowało anulować emisję aż trzech epizodów. Najpierw, 23 stycznia, wstrzymano emisję dwugodzinnego odcinka pt. „Leeches & Shaved Heads & Tear Gas, Oh My!”, w którym uczestnicy mieli zagrać w koło fortuny i wykonać jedno z zadań: ogolić głowę, ogolić brwi, zrobić sobie tatuaż lub zostać potraktowanym gazem łzawiącym.

Z ramówki wypadł również kolejny epizod, zaplanowany na 30 stycznia. W „Hee Haw! Hee Haw!” uczestnicy mieli spożywać oślą spermę.

Na kolejny odcinek show widzom przyszło zatem czekać aż do 12 lutego, kiedy to został pokazany specjalny, podwójny epizod „Fear Factor”, będący zarazem ostatnim odcinkiem formatu.

13 maja NBC oficjalnie poinformowała, że produkcja widowiska została anulowana. Tym samym „Fear Factor” po raz drugi przeszedł do historii.

Tak przynajmniej wszystkim się wydawało. NBC ogłosiła właśnie, że pokaże dwa spośród trzech niewyemitowanych odcinków.

Już w poniedziałek, 9 lipca stacja wyemituje pierwszą część dwugodzinnego odcinka „Leeches & Shaved Heads & Tear Gas, Oh My!” (premiera miała mieć miejsce 23 stycznia). Druga część ma zostać wyemitowana tydzień później, 16 lipca.

Jedynym niewyemitowanym odcinkiem siódmego sezonu „Fear Factor” pozostanie „Hee Haw! Hee Haw!”, który jednak doczekał się emisji w duńskiej stacji telewizyjnej.

Czy nie sądzicie, że tak chaotyczny sposób emisji programu nie mógł skończyć się inaczej, jak zdjęciem widowiska z anteny NBC?

Poprzedni artykułNastępny artykuł