The Voice of Poland 2

To koniec „The Voice of Poland”. Nie będzie drugiej edycji

Logo programu The Voice of Poland

TVP2 nie wyemituje drugiej edycji widowiska „The Voice of Poland”. Stacja postanowiła, że format nie zagości więcej na jej antenie.

Logo programu The Voice of Poland
Logo programu The Voice of Poland

Pokazywany jesienią 2011 roku w TVP2 program „The Voice of Poland” nie powróci na antenę stacji. – Nie przewidujemy drugiej edycji programu – mówi Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik prasowa TVP.

Oficjalnie TVP nie chce wypowiadać się o przyczynach rezygnacji z muzycznego show. Nieoficjalnie wiadomo, że stacja nie była zadowolona zarówno z wyników oglądalności jak i z uzyskanych przychodów reklamowych.

Emitowany od września do grudnia 2011 roku (w soboty o godz. 20:00) reality show „The Voice of Poland” gromadził średnio 2,27 mln widzów, przy udziale na poziomie 15,69 proc. w grupie 4+ i 14,85 proc. w grupie komercyjnej 16-49. Show dał stacji dopiero trzecie miejsce w rynku telewizyjnym.

W grudniu 2011 roku podczas spotkania z dziennikarzami prezes TVP Juliusz Braun przyznał, że wpływy reklamowe przy premierowej emisji „The Voice of Poland” nie pokryły kosztów produkcji show. – Wynik tego programu nie był satysfakcjonujący, ale myślę, że po powtórkach nie będziemy musieli do niego dopłacać – powiedział wówczas Braun. Odcinki na żywo „The Voice” nie były przerywane reklamami. Cennikowo format przyniósł z reklam 27 mln zł (dane bez rabatów). Nieznane są wpływy z głosowania audioetele.

Programowi towarzyszyły kontrowersje związane z obecnością w jury Adama „Nergala” Darskiego. – „The Voice of Poland” przyniósł nam więcej szkody niż pożytku. Ten format się nie sprawdził – mówi pracownik TVP.

Przypomnijmy, że w 2007 roku podczas koncertu podarł on Biblię, nazywając ją „księgą kłamstw”, a Kościół Katolicki nazwał „największą zbrodniczą sektą”. Prokuratura oskarżyła Darskiego o znieważenie uczuć religijnych, ale uniewinnił go Sąd Rejonowy w Gdyni. Przeciwko obecności Darskiego w show protestowali m.in. biskupi, Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy i widzowie. Prezes Braun przyznał ostatecznie, że zatrudnienie Nergala było błędem.

W programie, oprócz Nergala, uzdolnionych wokalnie uczestników oceniali Kayah, Ania Dąbrowska i Andrzej Piaseczny, a prowadzącymi byli Hubert Urbański i Magda Mielcarz.

Zwycięzcą „The Voice of Poland” został 25-letni Damian Ukeje.

Show na licencji Talpa Content produkowała firma Rochstar.

Na razie nie wiadomo, czy zamiast „The Voice of Poland” TVP2 zdecyduje się jesienią pokazać trzecią edycję „Bitwy na głosy”. Mastiff Media Polska, producent show, złożył Dwójce taką propozycję.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł