X Factor 2

Amy McDonald, Katie Melua i Brainstorm wystąpią podczas finału „X Factor 2”

Logo programu The X Factor

W finałowym odcinku „X Factor 2” zobaczymy występy światowych gwiazd. Wraz z uczestnikami na scenie zaśpiewają Amy McDonald, Katie Melua i Brainstorm.

Logo programu The X Factor
Logo programu The X Factor

W finałowym odcinku drugiej edycji „X Factor” razem z finalistami zaśpiewają trzy gwiazdy muzyki. Wśród nich znajdą się Katie Melua, Amy MacDonald i zespół Brainstorm. Z trzecim wykonawcą trwają jeszcze rozmowy – donoszą Wirtualne Media.

Katie Melua to brytyjska piosenkarka pochodząca z Gruzji. Ma na koncie pięć albumów (pierwszy ukazał się w 2003 roku), a jej największym hitem jest piosenka „Nine Milion Bicycles”. Melua w 2006 roku wystąpiła na organizowanym przez TVN „Sopot Festivalu”.

Amy MacDonald jest szkocką wokalistką, która zadebiutowała w 2007 roku. Dotąd nagrała dwie płyty, a jej największym przebojem jest utwór „This is the Life”, który TVN wykorzystała w czołówce serialu „Prawo Agaty”.

Brainstorm to łotewski zespół działający od 1989 roku, funkcjonujący na Łotwie pod nazwą Prata Vetra. O grupie głośno się zrobiło w 2000 roku, gdy zajęła trzecie miejsce w konkursie Eurowizji. Ich największym przebojem jest „Maybe”, pochodzący z płyty „Online” wydanej w 2001 roku.

Każda z gwiazd zagranicznych wykona jeden utwór z jednym z trzech finalistów „X Factor 2”.

Poprzedni artykułNastępny artykuł