The Real World

Jubileusz programu „The Real World”: 20 lat, 26 sezonów i 532 odcinki

Uczestnicy programu The Real World 25 | fot. MTV

Reality show „The Real World” obchodzi swoje 20 urodziny! Dokładnie 21 maja 1992 roku siedem nieznajomych sobie osób rozpoczęło swój udział w pierwszej edycji programu. W ciągu 20 lat w ich ślady poszli uczestnicy aż 26 sezonów.

Uczestnicy programu The Real World 25 | fot. MTV
Uczestnicy programu The Real World 25 | fot. MTV

„The Real World” to amerykański reality show, relacjonujący życie młodych, niedoświadczonych ludzi. Siedem nieznanych sobie osób, pochodzących z różnych stron świata i środowisk, decyduje się na spędzenie kilku miesięcy pod jednym dachem w obecności kamer. Do tej pory zrealizowano 26 edycji, w których poruszano takie tematy jak uprzedzenia, seksualność, uzależnienia i AIDS.

Pierwszy sezon programu zadebiutował 21 maja 1992 roku na antenie MTV. Dziś format obchodzi swoje 20 urodziny.

„The Real World” stworzyli Jonathan Murray i nieżyjąca już Mary-Ellis Bunim. Twórcy wzorowali się na hicie stacji PBS „An American Family” („Amerykańska Rodzina”), będącym pierwszym w historii reality show w pełnym tego słowa znaczeniu. Program „An American Family” powstał w 1973 roku w USA i przedstawiał losy amerykańskiej rodzina Loudów, mieszkającej w Santa Barbara w Kalifornii. Podczas emisji widowiska widzowie dowiedzieli się między innymi, że 20-letni syn małżeństwa – Lance, jest homoseksualistą.

Koncepcja „The Real World” była bardzo prosta: pokazać prawdziwą historię siedmiu osób, żyjących w jednym domu. Zaprezentować, co się zdarzy, gdy te osoby przestaną być grzeczne i zaczną być prawdziwe. Pokazać widzom „Prawdziwy Świat”.

Dziś „The Real World” jest najdłużej emitowanym programem w historii MTV. Widowisko doczekało się już 26 sezonów, na które złożyły się 532 odcinki. Produkcja 27 edycji właśnie trwa.

Poprzedni artykułNastępny artykuł