Bitwa na głosy 2

„Bitwa na głosy 2” z mniejszą oglądalnością

Logo programu Bitwa na głosy

Drugą edycję „Bitwy na głosy” po pięciu odcinkach ogląda w TVP2 o około 1,2 mln widzów mniej niż śledziło pierwszy sezon muzycznego show. W czasie emisji programu Dwójka przegrywa z TVP1 i TVN, lepsza jest tylko od Telewizji Polsat.

Logo programu Bitwa na głosy
Logo programu Bitwa na głosy

„Bitwa na głosy 2” nadawana jest w TVP2 w soboty o godz. 20:05. Po pięciu tygodniach nadawania oglądalność show wynosi 2,64 mln widzów, co przekłada się na 17,14 proc. udziału w grupie wszystkich widzów i tylko 14,47 proc. w grupie komercyjnej – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Nadawana rok temu w tym samym paśmie pierwsza odsłona widowiska po pięciu odcinkach notowała średnio 3,8 oglądających widzów, a udział stacji wynosił odpowiednio 24,32 proc. i 20,88 proc.

„Bitwa na głosy 2” daje obecnie TVP2 trzecie miejsce w rynku telewizyjnym w grupie 4+. Liderem jest Jedynka, emitująca wówczas serial „Komisarz Alex” i filmy fabularne, co daje jej 20,93 proc. udziału. Wiceliderem jest TVN („X Factor”, filmy; 20,18 proc. udziału). Za TVP2 plasuje się natomiast Polsat (filmy; 11,95 proc. udziału). W grupie komercyjnej Dwójka przegrywa także z TVP1 i TVN, ale jej przewaga nad Polsatem jest minimalna.

Z danych telemetrycznych wynika, że program “Bitwy na głosy 2” śledzą najchętniej kobiety, widzowie po 45. roku życia, mieszkańcy wsi i małych miast oraz osoby z wykształceniem podstawowym.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł