Kuchenne rewolucje

„Kuchenne rewolucje 5” wygrywają z konkurencją

Magda Gessler | fot. AKPA

Piąty sezon „Kuchennych rewolucji” Magdy Gessler daje stacji TVN pozycję lidera rynku telewizyjnego. Ma jednak mniej widzów, niż emitowany rok wcześniej trzeci sezon, który jednak nadawano w innym paśmie antenowym.

Magda Gessler | fot. AKPA
Magda Gessler | fot. AKPA

Trzy pierwsze odcinki „Kuchennych rewolucji 5”, emitowanych w czwartki o godz. 21:30, śledziło średnio 2,78 mln osób, co dało TVN 20,63 proc. udziału wśród wszystkich widzów i 25,31 proc. w grupie 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Rok temu reality show po trzech wydaniach gromadził przed telewizorami 3,2 mln osób, a jego udział wynosił odpowiednio 23,39 proc. i 29,95 proc. Wtedy jednak program ruszył już w połowie lutego i emitowany był w soboty o godz. 18:00. Teraz w tym paśmie nadawane są jego powtórki. Po dwóch odcinkach mają one prawie 2 mln widzów.

Stacja TVN podczas emisji premierowych odcinków „Kuchennych rewolucji” zajmuje pozycję lidera rynku. W grupie 4+ drugie miejsce zajmuje TVP1, która osiąga 20,44 proc. udziału („Sprawa dla reportera”, „Polskie Oko, Polski Pazur”). Na trzeciej lokacie plasuje się Polsat z 15,09 proc. („Hotel 52”, „Szpilki na Giewoncie”), a czwarta jest TVP2 z wynikiem wynoszącym 7,74 proc. (głównie filmy). Z kolei w czasie pokazywania powtórek programu Magdy Gessler, telewizja TVN jest druga w grupie 4+ i pierwsza w grupie 16-49.

Z danych telemetrycznych wynika, że „Kuchenne rewolucje” najchętniej oglądają kobiety, osoby między 25. a 59. rokiem życia oraz mieszkańcy miast.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł