Bitwa na głosy 2

„Bitwa na głosy 2” – odcinek 2: Kamil Bednarek i jego zespół triumfują

Kamil Bednarek | fot. mwmedia

Za nami drugi odcinek drugiej edycji „Bitwy na głosy”. Tym razem głosami widzów zwyciężył zespół Kamila Bednarka z Brzegu, który będzie bezpieczny za tydzień, kiedy to drużyny zaczną odpadać z show.

Kamil Bednarek | fot. mwmedia
Kamil Bednarek | fot. mwmedia

Podobnie jak przed tygodniem, stawką była nietykalność w odcinku za tydzień, w którym zaprezentują się teamy wszystkich ośmiu gwiazd „Bitwy na głosy”. Widzowie w głosowaniu SMS-owym wybrali drużynę, która na pewno nie zostanie wyeliminowana. Do drużyny Edyty Górniak, która tydzień wcześniej zdobyła najwięcej głosów widzów, dołączył reprezentujący Brzeg zespół Kamila Bednarka.

Program rozpoczął od występu czterech drużyn, które zaśpiewały gorący hit Glorii Estefan. Występ rozgrzał zarówno publiczność zgromadzoną w studio, jak i ekspertów.

Jako pierwsza zaprezentowała się drużyna z Elbląga pod przewodnictwem Ryszarda Rynkowskiego. Zaprezentowali piosenkę „Lion Sleeps Tonight” z repertuaru The Tokens. Po występie Zbigniew Zamachowski docenił energię zespołu. Dołączył również do jednej z uczestniczek – Sandry, i akompaniował jej podczas wykonywania amerykańskiego hymnu. Nie zabrakło również uszczypliwych uwag Alicji Węgorzewskiej, tym razem w stronę Sonii Bohosiewicz.

Łódzki zespół Moniki Kuszyńskiej wykonał wielki hit Adele „Set Fire to the Rain”. Występ ten dostarczył wielu wzruszeń, także ekspertom. – Macie pasje, śpiewacie, macie wrażliwość, mam nadzieję, że będziecie przyszłością polskich elit – nie kryła zachwytu Alicja Węgorzewska.

Natalia Kukulska i jej zespół z Warszawy próbowali przekonać publiczność, że stolica da się lubić. Ich wykonanie „Wanna be Startin’ Somethin'” Michaela Jacksona wzbudziło zachwyt. Sama Natalia Kukulska została doceniona za zdolności trenerskie. – Jesteś świetna w prowadzeniu grupy, to jest twoja wielka klasa, chylę czoła – stwierdziła Węgorzewska.

Sonia Bohosiewicz nie mogła się powstrzymać i poprosiła 10-letniego Piotra Zubka o występ solo. Chłopak w brawurowym stylu wykonał piosenkę „Pół na pół” z repertuaru swojej trenerki, czym zachwycił publiczność.

Reprezentująca Brzeg drużyna Kamila Bednarka wykonała utwór z repertuaru grupy U2 „One”. – Jak ja wam zazdroszczę, macie taką niesamowitą energię – stwierdziła Sonia Bohosiewicz. Również Zbigniew Zamachowski docenił talent wokalny drużyny z Brzegu. – Jeśli grasz tak na altówce tak jak śpiewasz, to chcę przyjść na twój koncert! – powiedział o wokalu Pauliny, jednej z uczestniczek show.

Tradycją już jest, że po zakończeniu zespołowych występów przychodzi czas na Test Węgorzewskiej, do którego zostali wytypowani najmłodsi uczestnicy show – Piotrek z drużyny Natalii Kukulskiej oraz Sandra z drużyny Ryszarda Rynkowskiego. Zaśpiewali oni wspólnie hit z filmu animowanego „Król Lew” – „Can You Feel the Love Tonight”.

Na koniec ogłoszono werdykt widzów. Zwycięzcami odcinka zostali Kamil Bednarek i jego zespół. – Wreszcie gdzieś wygrałem – dowcipnie komentował wynik Bednarek.

W trzecim odcinku show wystąpi wszystkie osiem zespołów oraz poznamy pierwszą drużynę, która pożegna się z udziałem w programie. O ostatecznym wyniku zmagań zadecydują SMS-y widzów.

[Plejada]

Poprzedni artykułNastępny artykuł