Survivor 24: One World

Ruszyła emisja „Survivor: One World”. Jeden obóz, nowe zasady i złamany nadgarstek

Jeff Probst | fot. CBS

Kolejna edycja „Survivor” właśnie wystartowała. Wczoraj w USA miała premierę nowa odsłona show, w której – w odróżnieniu od innych edycji programu – dwa rywalizujące ze sobą plemiona po raz pierwszy zamieszkały w jednym obozie. Ponadto zmodyfikowano zasady związane ze znalezieniem Ukrytego Immunitetu, a jedna z uczestniczek na skutek obrażeń poniesionych podczas wykonywania zadania, musiała opuścić widowisko.

Jeff Probst | fot. CBS
Jeff Probst | fot. CBS

W 24 edycji „Survivor” bierze udział 18 osób, które zostały podzielone na dwa rywalizujące ze sobą plemiona – kobiet (plemię Salani) i mężczyzn (plemię Manono), jednak – po raz pierwszy w historii show – koegzystujące w jednym obozie, co może znacząco wpłynąć na przebieg rozgrywki i zmusić graczy do stosowania nowych strategii. To od plemion będzie zależeć, czy zechcą sobie pomagać, dzielić zasoby czy też staną do zaciętej walki.

Ponadto wprowadzono nową zasadę dotyczącą zdobywania Ukrytego Immunitetu. Osoba, która znajdzie immunitet, ale nie należy do plemienia dla którego został on przeznaczony, nie ma prawa zachować go dla siebie, lecz musi go oddać innemu, wybranemu przez siebie graczowi z przeciwnego plemienia. Ta zmiana w łatwy sposób może doprowadzić do powstawania nowych sojuszy między plemionami.

Warto dodać, że w obecnej edycji „Survivor” zabraknie twistu związanego z Wyspą Odkupienia.

Uczestnicy Survivor 24: One World | fot. CBS
Uczestnicy Survivor 24: One World | fot. CBS

W „Survivor: One World” widzom przyjdzie śledzić zmagania 18 śmiałków. Producenci postawili na różnorodność wśród uczestników, bowiem w programie znaleźli się m.in. była żona gracza NFL, kobieta-mechanik, nauczycielka, bankier, karzeł, specjalista od operacji plastycznych, Republikanin-gej, szef kuchni sushi, prawnik, a także mężczyzna zajmujący się usuwaniem krwi z ciał ludzi i zwierząt.

Już w pierwszym odcinku doszło do poważnej kontuzji. Jedna z uczestniczek, 28-letnia Kourtney Moon, podczas konkurencji złamała nadgarstek. Do akcji wkroczyła pomoc medyczna. Dalsze badania wskazały na konieczność przeprowadzenia operacji, przez co przygoda Kourtney z „Survivor” bardzo szybko dobiegła końca.

„Survivor 24: One World” będzie emitowany w każdą środę na antenie CBS. Zwycięzca widowiska otrzyma w nagrodę milion dolarów. Finał odbędzie się w maju.

A jak Wasze wrażenia z pierwszego odcinka nowego sezonu programu? Zapraszamy do pozostawienia komentarza oraz zachęcamy do rozmów o reality show na naszym forum dyskusyjnym.

Poprzedni artykułNastępny artykuł