The Amazing Race 19

Finał 19 edycji „The Amazing Race”. Kto zwyciężył?

Ernie Halvorsen i Cindy Chiang wygrywają program The Amazing Race 19 | fot. CBS

Wczoraj stacja CBS wyemitowała finał 19 edycji reality show „The Amazing Race”. Kto został zwycięzcą wyścigu dookoła świata i zdobył milion dolarów?

„The Amazing Race 19″ realizowany był od 18 czerwca do 10 lipca tego roku, a zadebiutował na antenie amerykańskiej stacji CBS 15 września. W show wzięło udział 11 dwuosobowych drużyn.

Po raz pierwszy w historii programu uczestnicy odwiedzili takie kraje jak Belgia, Dania, Malawi i Indonezja oraz, także po raz pierwszy, doszło do podwójnej eliminacji drużyn. Do ostatniego etapu zakwalifikowały się trzy drużyny: para Jeremy Cline i Sandy Draghi, małżeństwo Amani Pollard i Marcus Pollard, a także zaręczeni ze sobą Ernie Halvorsen i Cindy Chiang.

Finałowe zespoły podczas trwającego kilka tygodni wyścigu odwiedziły 4 kontynenty, 20 miast i pokonały trasę ponad 35 tys. mil. Meta wyścigu została tradycyjnie ulokowana w Stanach Zjednoczonych, tym razem w Atlancie w stanie Georgia.

Zwycięzcami „The Amazing Race 19” i zdobywcami nagrody głównej została para narzeczonych 29-letni Ernie Halvorsen i 30-letnia Cindy Chiang. Na drugim miejscu uplasowali się Jeremy i Sandy, zaś na trzecim Amani i Marcus.

W lutym 2012 roku na antenie CBS zadebiutuje 20 edycja „The Amazing Race”. W programie udział wezmą m.in. zwyciężczyni 13 edycji amerykańskiego „Big Brothera” Rachel Reilly i jej narzeczony Brendon Villegas.

O „The Amazing Race” możesz porozmawiać na łamach naszego Forum dyskusyjnego.