Metamorfozy

YouTube startuje z programami reality show

Logo YouTube

Google zaczyna poważnie inwestować w YouTube i na łamach portalu startuje z dwoma programy typu reality show – dla początkujących adeptów sztuki kulinarnej oraz dla maniaków sportu.

Logo YouTube
Logo YouTube

Do programów mogli zgłaszać się mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii, Australii, Irlandii, Kanady, Indii oraz RPA (powód był prozaiczny – język angielski).

Spośród chętnych wybrano 16 osób, które wezmą udział w szkoleniach via Google+ Hangouts. Oba szkolenia – i kulinarne i sportowe – będą trwały 12 tygodni. Nagrania będą pojawiać się co tydzień na YouTube. Od 15 listopada można już oglądać kulinarny reality show „YouTube Next Chefs”, a 23 listopada zadebiutuje sportowy program „YouTube Next Trainer”.

Kurs gotowania „YouTube Next Chefs” będzie prowadzony zarówno przez kucharzy-samouków jak i autorów książek kucharskich czy właścicieli restauracji. Ma prezentować style kulinarne z różnych stron świata i szeroką gamę przepisów – od prostych deserów po wykwintne dania.

Z kolei „YouTube Next Trainer” będzie prowadzony przez międzynarodowych specjalistów of fitnessu, którzy pokażą jak wykorzystać do ćwiczeń elementy architektury miejskiej, a także rzucą poradami opracowanymi dla sportowców.

Warto dodać, że pierwszym uczestnikom nowego projektu YouTube sponsoruje sprzęt o wartości piętnastu tysięcy dolarów.

[Gazeta.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł