Taniec z Gwiazdami 13

„Taniec z Gwiazdami 13”: Kazimierz Mazur i Bianka Żubrowska już nie zatańczą

Kazimierz Mazur i Bianka Żubrowska | fot. AKPA

Temperatura „Tańca z Gwiazdami” szybko się podnosi, nie tylko za sprawą narastającej rywalizacji i coraz lepszych wystąpień. Największe emocje trzeciego odcinka widoczne były bowiem za stołem jurorskim, gdzie konflikt zarysowuje się coraz wyraźniej. Z programem pożegnał się Kazimierz Mazur.

Kazimierz Mazur i Bianka Żubrowska | fot. AKPA
Kazimierz Mazur i Bianka Żubrowska | fot. AKPA

Iskrzenie między jurorami jeszcze nigdy było aż tak widoczne. Najlepsze tańce w opinii Józefowicza są zwykle katastrofą w oczach opozycyjnej dwójki. Ta sama zasada zwykle działa w odwrotnym kierunku. Namiastkę spokoju, który towarzyszył jurorom w poprzednich edycjach, zapewnia Jolanta Fraszyńska, oceniająca wszystkich uczestników z pobłażaniem.

W trzecim odcinku tanecznego show po raz pierwszy zobaczyliśmy zarówno panie jak i panów. Rywalizację otworzyło tango w wykonaniu Anny Wendzikowskiej i Michała Stukana. – Masz wielki talent do tańca – komplementował dziennikarkę Piotr Galiński. – Nie było między wami emocji. Zabrakło mi tańca ze sobą – kontrował Józefowicz. Ostateczna punktacja nie była jednak aż tak sroga.

Drugi taneczny popis tej niedzieli należał do Kazimierza Mazura i Bianki Żubrowskiej. Taniec nie należał do najlepszych tego wieczoru. – Dodam ci punkcik za poczucie humoru – żartowała Iwona Pavlović. Nawet przychylna uczestnikom Jolanta Fraszyńska miała do niego pewne zastrzeżenia.

– Gratuluję pani. Poczucie humoru wdzięk i charyzma… to wszystko było – zachwalał Jagnę Marczułajtis Janusz Józefowicz. Słowa krytyki padły zatem z ust Ivony Pavlović, której nie podobała się technika tańca olimpijki.

Aleksandra Kisio i Łukasz Czarnecki zaprezentowali tango, w którym Jolanta Fraszyńska nie znalazła pazura. Daleki od zachwytu był również Piotr Galiński, który swoją dezaprobatę wyraził w postaci najniższej możliwej noty.

Uznanie w oczach jurorów zyskał jive w wykonaniu Dariusza Kordka i Blanki Winiarskiej. – Masz talent do tańca. Tak powinniśmy tańczyć jive’a – komentował Piotr Galiński. W zachwytach rozpływała się również Ivona Pavlović.

Kontrowersje wzbudził występ Weroniki Marczuk. – Rozgrzaliście parkiet do czerwoności. Zapachniało mi tutaj kobietą z „Zapachu kobiety” – oceniła Jolanta Fraszyńska. Drobne zastrzeżenia miał Janusz Józefowicz, który po pierwszym tańcu postawił wysoko poprzeczkę. – Zabrakło mi dojrzałości do zatańczenia tango, ale mam nadzieję, że będzie lepiej. Największe niezadowolenie okazali jednak Ivona Pavlović i Piotr Galiński, zgodnie przyznając tylko dwa punkty.

Stanisław Karpiel i Magdalena Soszyńska zaprezentowali widzom energetycznego jive’a. Mimo całkiem niezłych not jurorskich para była jedną z dwóch, które zgromadziły najmniejszą liczbę głosów.

Tango w wykonaniu Kacpra Kruszewskiego i Anny Głogowskiej spodobało się zarówno jurorom i telewidzom, dzięki którym aktor zgromadził najwyższą ilość głosów. – Pierwsze tango, które dzisiaj przeżyłam – mówiła Ivona Pavlović. – Jesteś pierwszym mężczyzną, który wyszedł tym odcinku obronną ręką w tangu – ocenił Piotr Galiński.

Katarzyna Pakosińska i Stefano Terazzino nie wzbudzili nadzwyczajnego entuzjazmu, ale też nie usłyszeli dosadnych słów krytyki.

Katarzyna Zielińska i Rafał Maserak zaskoczyli wszystkich niecodzienną interpretacją tanga. Ivona Pavlovć ogłosiła taniec aktorki „wydarzeniem” tej edycji. Pozostali jurorzy nie polemizowali z tym stwierdzeniem i zgodnie przyznali parze bardzo wysokie noty.

Ciekawym punktem odcinka był występ Bilguuna Ariunbataara i Janji Lesar. Para zaprezentowała pełnego energii jive’a, w którym jurorzy dostrzegli ogromny talent Bilguuna, jednocześnie zarzucając mu lenistwo.

Tango w wykonaniu Michała Szpaka i Pauliny Biernat skrajnie podzieliło jurorów. Zachwycony Janusz Józefowicz i wtórująca mu Jolanta Fraszyńska ocenili taniec na dziesięć punktów, zaś Ivona Pavlović i Piotr Galiński uznali, że zasługuje tylko ja jedynkę.

Na koniec ogłoszono decyzję telewidzów. Z programem pożegnali się Kazimierz Mazur i Bianka Żubrowska.

[Onet.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł