The Voice of Poland

Hubert Urbański o „The Voice”: „To największa muzyczna produkcja TVP2”

Jurorzy polskiej edycji The Voice | fot. TVP2

Już w przyszłym tygodniu ruszy emisja programu „The Voice” – największej muzycznej produkcji w historii TVP2. Polska edycja widowiska potrwa 15 tygodni.

Jurorzy polskiej edycji The Voice | fot. TVP2
Jurorzy polskiej edycji The Voice | fot. TVP2

– To największa muzyczna produkcja TVP2 – zapowiedział na konferencji prasowej Hubert Urbański, który poprowadzi program. – Nie sądziłam, że takie trudne jest ocenianie kogoś tylko po głosie, ale to jest najbardziej uczciwe podejście do muzyki – powiedziała Kayah. – Było to duże wyzwanie, przekonaliśmy się jak wiele jest w Polsce śpiewających ludzi – dodał Andrzej Piaseczny.

– Zdarzyło nam się nie poznać na talencie. Staramy się te błędy naprawiać. Ocenianie kogoś tylko na podstawie głosu jest bardzo trudne. Towarzyszą temu wielkie emocje – powiedziała o „Przesłuchaniach w ciemno” Kayah. – Emocje są dla mnie zdecydowanie najważniejsze. Odwracałem się tylko wtedy, gdy je słyszałem – stwierdził z kolei Andrzej Piaseczny. – Wybrałem bardzo różnorodną drużynę. Było dużo śmiechu, dużo emocji. Ale to, z czego zdałem sobie sprawę to, że dzisiaj rzeczywiście słuchamy oczami. To nam dało dużo do zrozumienia – powiedział „Nergal”.

W „The Voice”, w odróżnieniu od innych programów tego typu, jurorzy przesłuchują poszczególnych uczestników w ogóle ich nie widząc. Na format składają się trzy etapy: „Przesłuchania w ciemno”, faza pojedynków oraz występy na żywo przed publicznością.

W pierwszym etapie („Przesłuchania w ciemno”) zadaniem jury/trenerów (Kayah, Ania Dąbrowska, Andrzej Piaseczny i Adam Darski) jest ocenić jedynie tytułowy głos i wybrać sobie 12 podopiecznych. Jeśli dany uczestnik przypadnie do gustu oceniającym – ci odwracają się do niego i zaczynają o niego rywalizować. Jeśli więcej niż jeden trener będzie zainteresowany danym uczestnikiem, to do wokalisty należeć będzie decyzja, pod czyimi skrzydłami zechce się szkolić. Jeśli zawodnik nie przypadnie do gustu żadnemu jurorowi (żaden z nich się nie odwróci), zostaje wyeliminowany.

Kolejnym etapem będą „Bitwy”. Podczas pojedynków sędziowie – podobnie jak w „The X Factor” – obejmują opiekę nad uczestnikami i na ten czas stają się trenerami. Co tydzień każdy sędzia-trener wybiera spośród swojej grupy wokalistów, którzy będą musieli zmierzyć się w bitwie. Uczestnicy muszą wtedy zaśpiewać tę samą piosenkę, a zwycięzcę wybiera osoba opiekująca się daną grupą. W „Dogrywce” poznajemy finałową grupę uczestników, którzy wezmą udział w odcinkach na żywo.

W ostatniej rozgrywce zawodnicy prezentują się na żywo przed publicznością. Na tym etapie w programie pozostaje 20 finalistów i to widzowie pomagają zdecydować, kto powinien zostać wyeliminowany. Kiedy na polu bitwy pozostanie czwórka zawodników (po jednym podopiecznym dla każdego trenera), zwycięzcę wybierają telewidzowie.

Program „The Voice of Poland. Najlepszy głos” nadawany będzie w TVP2 od 3 września, w każdą sobotę o godz. 20:00. Między dwoma odcinkami castingowymi widowiska nadawana będzie”Panorama”. Format konkurować będzie z emitowaną w TVN czwartą edycją „Mam Talent!”.

Huberta Urbańskiego podczas odcinków emitowanych na żywo w prowadzeniu wspierać będzie Magdalena Mielcarz, zaś relacje zza kulis show jako „V Reporter” przeprowadzi Mateusz Szymkowiak.

Zwycięzca show wygra kontrakt płytowy z wytwórnią Universal Music.

Format „The Voice” należy do firmy Talpa Media Group, a za produkcję polskiej wersji odpowiedzialny będzie Rochstar.

Poprzedni artykułNastępny artykuł