Mam Talent! 2

Uczestnik „Mam Talent” został mistrzem świata

Krzysztof Golonka w programie Mam Talent | fot. TVN

Uczestnik drugiej polskiej edycji „Mam Talent” Krzysztof Golonka został mistrzem świata we freestyle-footballu. Golonka w Oficjalnych Mistrzostwach Świata Tricków Piłkarskich w Pradze pokonał zawodników z całego świata. Swój występ przygotowywał od trzech miesięcy.

Krzysztof Golonka w programie Mam Talent | fot. TVN
Krzysztof Golonka w programie Mam Talent | fot. TVN

W miniony weekend do czeskiej Pragi zjechali najlepsi piłkarscy żonglerzy, by wziąć udział w Oficjalnych Mistrzostwach Świata Trików Piłkarskich. Blisko 200 zawodników, w tym m.in. reprezentanci USA, Brazylii, RPA, Kenii, Holandii, Francji, czy Egiptu, stanęło w szranki rywalizacji o tytuł Najlepszego na Świecie w Pokazach Freestyle Football.

W konkursie wziął udział ubiegłoroczny Wicemistrz Europy Krzysztof Golonka, pochodzący z miejscowości Tęgoborza koło Nowego Sącza. 21-latek, którego umiejętności można było zobaczyć w półfinale drugiej edycji programu „Mam Talent!”, tym razem nie dał szans rywalom.

Najpierw spośród wszystkich zawodników z eliminacji awansował do czołowej dziesiątki, by w finale zaskoczyć wszystkich nowym trzyminutowym pokazem, gdzie każdy wykonywany trik dopasowany był w takt muzyki. Golonka zdobył najwyższą notę, wyprzedzając Francuza Wassima oraz plasującego się na trzeciej pozycji reprezentanta Rumunii Stefana Florescou. Tym samym Golonka został Mistrzem Świata Pokazów Trikach Piłkarskich 2011.

– Freestyle Football to moja pasja od ponad sześciu lat, codziennie staram się uczyć nowych trików. W ubiegłym roku dwa razy byłem na mistrzostwach Europy w trikach piłkarskich. Następnego dnia powiedziałem sobie: w przyszłym roku nie odpuszczę, chcę wygrać mistrzostwa świata! Cieszę się, że udało mi się to marzenie zrealizować – powiedział Golonka w rozmowie z Onet.pl.

[Media2.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł