Mam Talent! 2

Kayah i Marcin Wyrostek uwiedli marokańską publikę

Marcin Wyrostek i Kayah | fot. Zoom/Studio69

Gościem niedzielnego odcinka „Dzień Dobry Wakacje” był Marcin Wyrostek, zwycięzca drugiej edycji „Mam Talent!”. Akordeonista opowiedział o marokańskim festiwalu muzycznym, na którym wystąpił wspólnie z Kayah.

Marcin Wyrostek i Kayah | fot. Zoom/Studio69
Marcin Wyrostek i Kayah | fot. Zoom/Studio69

Co mogło połączyć tę parę? Oczywiście muzyka. Kayah i Marcin Wyrostek koncertują razem od kwietnia tego roku. Parę dni temu reprezentowali Polskę na festiwalu muzycznym w Agadirze (Maroko). W studiu „Dzień Dobry Wakacje” Marcin opowiedział o emocjach, jakie towarzyszyły im podczas występu.

– Przyszło wielu turystów, ale też publiczność marokańska, która bardzo żywiołowo reagowała na muzykę. To było świetne. Kilka tysięcy osób: publiczność, która wie, po co idzie na koncert – mówił Wyrostek. – Mieliśmy bardzo trudne warunki, próby w pełnym słońcu. Myślałam, że zemdleję – mówiła w specjalnie przygotowanej relacji z festiwalu Kayah. – Bardzo bałam się, że publiczność nie zrozumie, z jakim przekazem wyszliśmy. Okazało się, że to bardzo otwarta, chłonąca publiczność – dodała.

O tym, że między polskimi artystami a marokańską publiką zaiskrzyło, świadczy zachowanie polskiej wokalistki. Podczas koncertu Kayah poczuła się tak swobodnie, że w pewnym momencie zrzuciła buty, co wywołało aplauz publiczności. – Zakochałem się w niej – mówił młody Marokańczyk.

Artyści wystąpili z różnorodnym repertuarem – od muzyki żydowskiej, poprzez utwory Kayah (również te z duetu z Bregovićem) aż po nowe kompozycje. – Kasia ma świetny charakter, jest rewelacyjną wokalistką i bardzo otwartym człowiekiem – mówił o współpracy Wyrostek. – Wspólne granie sprawia nam frajdę! – dodał.

[TVN]

Poprzedni artykułNastępny artykuł