Dokumentalne

Dokumentalny reality show o gejach i lesbijkach zmierzy się ze stereotypami

Kadr z programu dokumentalnego Out in America | fot. PBS

W Stanach Zjednoczonych wystartowała emisja nowego dokumentalnego reality show pt. „Out in America”. W programie homoseksualni, biseksualni i transseksualni bohaterowie opowiadają o swoim życiu w sposób, jakiego jeszcze świat nie widział.

Kadr z programu dokumentalnego Out in America | fot. PBS
Kadr z programu dokumentalnego Out in America | fot. PBS

Jak informują twórcy, dokument zaciera stereotypowe myślenie o osobach homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych. Wypowiadające się w programie osoby mówią przede wszystkim o swoim życiu, pracy i partnerstwie.

– Ten film to najbardziej realistyczny portret społeczeństwa LGBT niż wszystko, co do tej pory widzieliście w telewizji – mówi reżyser Andrew Golberg. – Media bardzo często ukazują wizerunek osób LGBT w sposób polaryzujący lub eksploatujący kontrowersję i homofobię lub też poprzez prezentowanie jednostek, które wręcz w karykaturalny sposób odzwierciedlają stereotypowy wizerunek społeczeństwa LGBT – dodaje.

Zdaniem reżysera, „Out in America” ma ukazywać prawdziwe życie gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych – z dala od kontrowersji i medialnego szumu. W programie będzie można m.in. zobaczyć zapis rozmowy z homoseksualną piosenkarką country Chely Wright, transseksualnym porucznikiem policji, farmerem-gejem, homoseksualnym latynoskim raperem, homoseksualnym byłym dowódcą Armii USA, czy też z parą gejów, którzy są ze sobą od 45 lat.

Poprzedni artykułNastępny artykuł