Tylko Muzyka 01, X Factor

Kazimierz Pułaski o „X Factor” i „Tylko Muzyka”: „Gwiazdy udaje się wykreować albo przy okazji albo przez przypadek”

Finaliści programu X Factor, jurorzy i producenci | fot. TVN

– Ani instytucje państwowe ani polskie media nie stwarzają dobrej atmosfery, umożliwiającej zaistnienie na rynku nowym rodzimym wykonawcom – mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Kazimierz Pułaski, szef Sony Music Polska.

Finaliści programu X Factor, jurorzy i producenci | fot. TVN
Finaliści programu X Factor, jurorzy i producenci | fot. TVN

Szef Sony Music Polska Kazimierz Pułaski wyraził swoje zdanie na temat talent-serach shows, które zdominowały wiosenną ramówkę kilku polskich stacji telewizyjnych. – Takie programy z założenia nie mają na celu promowania nowej muzyki, lecz dostarczenie widzom rozrywki. Owszem, jest ona związana z muzyką i na szczęście pojawiają się w nich zdolni artyści, jednak chodzi tutaj raczej o show, a nie o muzykę – powiedział Pułaski. Co jeszcze ma do powiedzenia szef Sony Music Polska?

– Polski rynek jest zupełnie inny niż np. rynek brytyjski. W Wielkiej Brytanii ludzie żyją muzyką, w Polsce włączamy telewizor, oglądamy dany odcinek jakiegoś show i potem zapominamy. Mogę to opisać na przykładzie „X Factor” i „Mam Talent”. Widziałem trasę koncertową zorganizowaną po jednej z brytyjskich edycji „The X Factor”. Odniosła ona oszałamiający sukces, trzeba było organizować dodatkowe koncerty. W Polsce próbowaliśmy zorganizować mała trasę po pierwszej edycji „Mam Talent”. Nie spotkała się ona z oczekiwanym zainteresowaniem. To wszystko pokazuje, że polski rynek jest zupełnie inny. Polacy są typowymi telewidzami, Brytyjczycy żyją muzyką – uważa Pułaski.

– Tzw. talent show powstają po to, aby zapewnić widzom rozrywkę, a gwiazdy udaje się wykreować albo „przy okazji” albo „przez przypadek”. Mimo to wierzę, że się to uda. I wcale nie jest powiedziane, że ktoś musi wygrać taki show, by zostać gwiazdą. Mogę powiedzieć, że my już mamy kilka typów z polskiej edycji „X Factora”, ale nic więcej na ten temat nie mogę zdradzić – wyjaśnia Pułaski w rozmowie z serwisem Wirtualne Media.

Poprzedni artykułNastępny artykuł