Tylko Muzyka 01

„Tylko Muzyka” – odcinek 10: zespół Enej zwycięzcą

Zespół Enej w finale programu Tylko Muzyka | fot. Polsat

Zakończyła się pierwsza edycja programu „Tyko Muzyka”. Zwycięzcą widowiska został zespół Enej, w nagrodę otrzymując 100 tys. złotych i możliwość występu na festiwalu TopTrendy.

Zespół Enej w finale programu Tylko Muzyka | fot. Polsat
Zespół Enej w finale programu Tylko Muzyka | fot. Polsat

Finałowe występu zainaugurowała grupa Enej. Chłopacy zaśpiewali własną piosenkę „Myła moja”. – Jestem zachwycona wami, wokalista genialny. Myślę sobie, czy nie mógłbyś ze mną zaśpiewać. Energia, wszystko jest, najwyższa klasa – stwierdziła Kora. – Graliście własne numery i za to wielkie brawa, macie wszystko. Wydaje się, że możecie wygrać ten program – powiedział z kolei „Łozo”.

Marcin Czyżewski zaśpiewał piosenkę „Angels” z repertuaru Robbiego Williamsa. – Nie spodziewałam się, że będzie tak dobrze, piękny występ – podsumował „Łozo”. – Jesteś przezdolnym balladzistą i jest w tobie coś tajemniczego, co mnie bardzo kręci w wokalu – stwierdziła Zapendowska. – Ja mam jakiś problem, żeby złapać twoją postać sceniczną. Na razie jesteś odtwórcą, ale piekielnie zdolnym – podzielił się swoją opinią Sztaba.

Tomasz Dolski zagrał „Smooth Criminal” Michaela Jacksona. – Najsłabszą twoją stroną był rytm, tym razem było naprawdę fajnie – stwierdził Sztaba. – Ja bym się wybrał na twój koncert do jednorazowego wysłuchania, ale nie na dłuższą metę – wyraził swoje zdanie „Łozo”.

Little Breaver wystąpili z „Welcome to the Jungle” Guns N’ Roses. – Byłam przeciwna, żeby byli nawet w ćwierćfinale, ale teraz przyznaję się do błędu – wyznała Zapendowska. – Myślę, że to jest ostatni szczebel tej drabiny, bo muzyka to full-time job, więc teraz nauka i gra w garażu – stwierdziła z kolei Kora. – Gracie nieporadnie, to wasz największy minus. Waszym plusem jest repertuar i Jasiek na bębnach – powiedział Sztaba.

Zespół PodobaMiSię to zdobywcy dzikiej karty, otrzymanej dzięki internautom. Wykonali własny utwór obciachowo-weselny pt. „Oświadczyny” ze specjalną dedykacją dla pary młodej: Eli i Adama. – Siłą waszą jest radość, dowcip. Precyzja nie jest waszą mocną stroną – podsumowała Zapendowska. – Walczyłam o was jak lew i ja tak naprawdę nie do końca lubię to, co wy robicie. To ani ludyczne, ani miejskie, ani podmiejskie, ale wokalista jest fantastycznym enterteinerem – wyznała Kora.

Conrado Yanez zaśpiewał „Always in my Mind” Elvisa Presleya. – Conrado wybiera repertuar, który ja kocham. Urodzony śpiewak, słucha się go z wielką przyjemnością – stwierdziła Kora. – Większość chciałaby się wzruszać przy muzyce, a we wzruszeniu jest pan mistrzem świata – podsumował występ Sztaba.

Rotten Bark zaprezentowali własny utwór „Drunk Paradise”. – To jest straszna klisza i popłuczyny po muzyce, którą ja kocham, fajnej angielskiej muzyce lat 80. – Kora była bezlitosna. – Gracie przyzwoicie, ale nie ciekawi mnie, co będzie dalej – Zapendowska również była na „nie”.

Gitarzysta Piotr Restecki zagrał wiązankę różnych kawałków z „Różową panterą” na czele. – Jestem od początku zachwycona tym, co pan wygrywa, a dziś jestem szczególnie zachwycona – wyznała Zapendowska. – Troszkę się zawiodłem tym, że chcesz pokazać, że świetnie grasz, a my już wiemy, że świetnie grasz – stwierdził z kolei Sztaba. – Fenomenalnie pan gra i muszę panu podziękować. Popieściłem swoją gitarę, zapłodniłem i powstały dwie piosenki – wyznał „Łozo”.

Zespół Noko zagrał własny utwór „The Day Before”. – Z krzesła nie spadałam, ale jest to, jak to mówią moi koledzy, porządny wykon – stwierdziła Kora. – To jest skandalicznie dobre. Precyzja rytmiczna jest znakomita. Jesteście wielcy – podsumował Sztaba.

Do drugiej rundy finału przeszli Conrado Yanez, Tomek Dolski i zespół Enej. Kora poparła Marcina Czyżewskiego, Elżbieta Zapendowska – zespół Enej, a Sztaba i „Łozo” – Noko.

Tomek Dolski zagrał „Piratów z Karaibów”, zespół Enej zaśpiewał „Radio Hallo”, a Conrado Yanez zaprezentował „What a Wonderfull World” Franka Sinatry.

Na koniec ogłoszono rezultat głosowania widzów. Pierwszą polską edycję „Tylko Muzyka” wygrał zespół Enej. Grupa otrzymała 100 tys. złotych i możliwość występu na festiwalu TopTrendy. Na drugim miejscu uplasował się Conrado Yanez, a na trzecim skrzypek Tomasz Dolski.

Prowadzący Maciej Rock ogłosił, że wiosną przyszłego roku w Polsacie oglądać będzie można drugą edycję show „Tylko Muzyka”.

[Fakt]

Poprzedni artykułNastępny artykuł