X Factor

PiS wzywa do bojkotu programu „X Factor”

Logo programu The X Factor

10 kwietnia, w rocznicę katastrofy smoleńskiej, telewizje nie powinny emitować programów rozrywkowych – takiego zdania są politycy Prawa i Sprawiedliwości. Dlatego zamierzają namawiać do bojkotu telewizji TVN, która tego dnia zamierza nadać kolejny odcinek programu „X Factor”.

Logo programu The X Factor
Logo programu The X Factor

„Okazuje się, że stacje wcześniej epatowały nieszczerą żałobą” – wytyka stacji TVN Joachim Brudziński z PiS. Jego zdaniem emisja programu „X Factor” źle świadczy o właścicielach TVN, bo zamiast „wspominać wielką tragedię, wyemitują rozrywkowe show”. Poseł namawia widzów do bojkotu reality show. „Mam nadzieję, że widzowie przełączą wtedy kanał. Oczywiście jest to telewizja prywatna, więc może robić, co chce” – mówi w rozmowie z „Faktem”.

„Absolutnie nie lekceważymy rocznicy, zostanie ona uczczona zarówno w TVN, jak i TVN24. I to nie tylko samego 10 kwietnia, ale już kilka dni wcześniej” – mówi Lidia Zagórska, wiceszef działu PR TVN. Sprawę ostrzej komentuje rzecznik TVN Karol Smoląg. „To nie Joachim Brudziński ustala ramówkę TVN” – odpowiada.

TVN nie jest jednak jedynym kanałem, który wyemituje tego dnia programy rozrywkowe. Telewizja publiczna pokaże 10 kwietnia kolejne odcinki „Ojca Mateusza” i „Szansy na sukces”.

Poprzedni artykułNastępny artykuł