Survivor 21: Nicaragua

Zaginione melodie z Survivor 21: Nicaragua

Logo Survivor 21: Nicaragua | Foto: CBS

Nowa edycja Survivor wystartowała w Stanach Zjednoczonych ponad dwa miesiące temu. Jakie było zdziwienie fanów, kiedy w oczekiwaniu na opening, w którym prezentowani są uczestnicy, zamiast nowej aranżacji głównego motywu muzycznego, usłyszeli dźwięki z… pierwszej edycji programu. Podczas gdy część widzów była zadowolona, inni mocno narzekali. Nic jednak straconego! Wystarczyło dobrze poszukać, by znaleźć nie jedną, a zupełnie dwie nowe, ostatecznie niewykorzystane ścieżki dźwiękowe.

Logo Survivor 21: Nicaragua | fot. CBS
Logo Survivor 21: Nicaragua | fot. CBS

Na początek wyjaśnić należy, że programowi Survivor: Nicaragua nie towarzyszy żadna nowa aranżacja głównego motywu muzycznego, ponieważ producent Mark Burnett twardo upierał się, by z okazji 10-lecia widowiska i wejścia Survivor w nową „dziesiątkę”, nawiązać do korzeni show i wykorzystać pierwotną melodię. I to pomimo faktu, że Russ Landau – twórca muzyki do każdej z dwudziestu jeden edycji, miał już przygotowaną nową aranżację dla kolejnej odsłony formatu. Poniżej zamieszczamy odrzuconą, „zaginioną” melodię do Survivor: Nicaragua:

Wersja ta nie spotkała się z akceptacją Burnetta, ale przyznać trzeba, że jest to jedna z ciekawszych, o ile nie najbardziej oryginalnych modyfikacji ścieżki dźwiękowej towarzyszącej czołówce. Po odrzuceniu motywu przez producenta, Landau nie poddał się i chcąc spełnić oczekiwania, na bazie motywu z Survivor: Borneo dokonał drobnej modyfikacji pierwotnej linii melodyjnej:

Niestety i ta wersja ostatecznie nie przypadła do gustu Burnettowi. Producent Survivor zdecydował, że obecnemu sezonowi towarzyszyć będzie niezmodyfikowany motyw Ancient Voices, towarzyszący pierwszej edycji reality show.

Wszyscy nasi czytelnicy, którzy na bieżąco oglądają program z polskimi napisami i komentują wydarzenia na naszym Forum dyskusyjnym, z pewnością wiedzą jak ostatecznie prezentuje się czołówka do Survivor: Nicaragua. Tym, którzy jeszcze jej nie widzieli, bądź czekają na emisję edycji na antenie polskiego AXN, prezentujemy finalną wersję openingu:

Do Was pozostaje ocena, czy dwie melodie zaproponowane przez Russa Landau są lepsze czy gorsze od motywu, przy którym upierał się Burnett. Swoje opinie możecie wyrazić w komentarzach.

Poprzedni artykułNastępny artykuł