Jesienny sezon Milionerów ogląda w telewizji TVN średnio 2,16 mln widzów. To nieco więcej niż stacja miała w tym paśmie przed rokiem.
Program po pięciu odcinkach ma średnio 17,6% udziału w grupie 4+ oraz 16,94% wśród widzów między 16 a 49 rokiem życia. Przed rokiem w analogicznym okresie program notował odpowiednio 16,74% i 14,92% udziału w rynku (w grupie 4+ oraz 16-49) – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.
TVN w trakcie emisji Milionerów jest stacją drugiego wyboru. Pierwsza pozycja przypada TVP1 ,która ma 3,2 mln widzów i 26,38 proc. udziału w rynku. Na trzecim i czwartym miejscu TVP2 oraz Polsat.
Z danych wynika, że teleturniej nieco chętniej oglądają kobiety oraz mieszkańcy największych miast. W profilu widowni dominują osoby powyżej 50. roku życia.
[Wirtualne Media]