Taniec z Gwiazdami 11

Wyniki oglądalności Tańca z Gwiazdami 11

Logo programu Taniec z Gwiazdami

W minioną niedzielę zakończyła się 11. edycja Tańca z Gwiazdami. Widowisko oglądało o pół miliona widzów więcej, niż nadawaną rok wcześniej 9. edycję.

Logo programu Taniec z Gwiazdami
Logo programu Taniec z Gwiazdami

Średnia oglądalność 11. edycji tanecznego widowiska wyniosła 4,3 mln widzów, co dało TVN-owi 27,03% udziału w grupie 4+ i 23,86% w komercyjnej grupie 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

W czasie nadawania show TVN zajmowała pierwsze miejsce w rynku telewizyjnym. Stacji udało się wyprzedzić Jedynkę, która jeszcze rok temu, emitując Ranczo, była liderem niedzielnego pasma po godz. 20:00. W obecnym sezonie TVP1 nadawała w czasie Tańca z Gwiazdami: Sport, Blondynkę oraz seriale Mała Moskwa i Sprawiedliwi oraz filmy. Jedynka cieszyła się udziałem na poziomie 21,74% i zajęła drugie miejsce w rynku telewizyjnym. Za TVN uplasowały się także TVP2 – z udziałem 14,76%, emitująca Kabaretowy Klub Dwójki oraz filmy, a także Polsat – z udziałem na poziomie 12,43%, emitujący seriale Skazany na śmierć 4 oraz CSI: Kryminalne Zagadki Miami. W grupie komercyjnej TVN również znalazła się na pozycji lidera.

Wynik oglądalności 11. edycji Tańca z Gwiazdami był o 470 tys. widzów wyższy od widowni nadawanej wiosną 2009 roku 9. edycji, którą śledziło 3,8 mln osób, przy udziale na poziomie 23,08% w grupie 4+ i 21,58% w grupie 16-49. Jednak zakończona właśnie edycja odnotowała trzeci najgorszy wynik w historii programu. Mniej widzów oglądało jedynie Taniec z Gwiazdami 9 oraz pierwszą edycję formatu (3,4 mln widzów). Jak dotąd najpopularniejsza była trzecia odsłona widowiska, którą śledziło średnio 6,7 mln osób.

Wpływy z reklam wyemitowanych przy 11. edycji Tańca z Gwiazdami wyniosły 45,6 mln zł. To o 11 mln. zł więcej, niż przy nadawanej rok temu 9. edycji i tylko o 1,4 mln mniej, niż przy 10. odsłonie show, którą TVN pokazywała zeszłej jesieni (dane cennikowe, bez rabatów). Taniec z Gwiazdami 11 oglądały głównie kobiety, widzowie po 50. roku życia oraz mieszkańcy miast.

Telewizja TVN jest zadowolona z wyników oglądalności programu. Na jesień tego roku planuje 12. edycję Tańca z Gwiazdami.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł