You Can Dance 5

You Can Dance 5 – odcinek 11: relacja

Finaliści You Can Dance 5 | Foto: TVN

Wczoraj w TVN wyemitowano kolejny odcinek You Can Dance 5. Na scenie mogliśmy zobaczyć fantastyczne i znakomicie przygotowane pokazy taneczne, które zachwyciły jurorów i widownię. Z programu odpadli Ania i Aleks.

Finaliści You Can Dance 5 | fot. TVN
Finaliści You Can Dance 5 | fot. TVN

W środowym programie zaprezentować mogło się już tylko sześciu tancerzy. Pierwszy taniec na otwarcie był zarazem ostatnim, który mógł być wykonywany bez jakiejkolwiek presji i obawy o to, jak zostanie oceniony.

Kinga Rusin już na początku poinformowała wszystkich o kolejnej nagrodzie, która czeka na zwycięzcę programu. Okazało się, że nagrodą tą jest udział w przedsięwzięciu otwierającym drzwi do światowej kariery – The Musical Theater Performance Project, czyli intensywne tygodniowe warsztaty tańca, emisji głosu oraz aktorstwa, prowadzone przez najwybitniejszych trenerów i choreografów pracujących przy największych wydarzeniach rozrywkowych w USA. Kinga przypomniała także, że już w tym odcinku jurorzy nie będą decydować o losie uczestników. Wszyscy zawodnicy będą wskazani do odejścia, zaś o tym, kto trafi do półfinału zadecydują tylko i wyłącznie widzowie.

* * *

Ania i Tomek zatańczyli jaki pierwsi. Choreografię w stylu jazz ułożył dla nich Paweł Michno.

Ocena jury:

Agustin: „Jestem pod ogromnym wrażeniem. To była najlepsza choreografia Pawła Michno. Mistrzowsko wykorzystany rekwizyt, który tańczył razem z Wami. Tomek – ostatni odcinek to katastrofa, a dzisiaj było tak pięknie, że muszę wstać, aby bić ci brawo. Ania – stworzyliście magiczne widowisko i prawdziwy teatr”.

Michał: „Aniu – jesteś w pełni wartościową artystką. Przeżyłaś dużo w życiu i to widać, to samo mogę zresztą powiedzieć o Tomku. To jest prawdziwy teatr!”.

Ania: „Z biciem serca i drżeniem głosu przyznaję, że mnie wzruszyliście totalnie! Ania – brakuj mi słów, aby wyrazić mój podziw dla twojej pracy! Totalny szacunek, mamy nadzieję, że nie zmarnujemy takiego talentu jakim jesteś!”.

* * *

Jako kolejni zatańczyli Ilona i Aleks, którym choreografię do tańca w stylu hip hop ułożył sam Anthony Kaye. Występ zakończony został gorącym pocałunkiem, który zaskoczył wszystkich. Widzowie wraz z Kingą Rusin długo zastanawiali się, czy pocałunek był tylko przewidzianym elementem pokazu, czy też czymś zupełnie niezaplanowanym i świadczącym o uczuciu między uczestnikami.

Ocena jury:

Agustin: „Zatraciliście się w tańcu. To było widać! To była bardzo nowoczesna choreografia, mnóstwo było tu emocji! Ilona – to był twój duet, przykryłaś tutaj Aleksa. Teraz sobie uzmysłowiłem o co chodziło Travisowi, który mówił, że od razu możesz wyjechać do USA i masz tam gwarantowaną wielką karierę. Aleks – masz jeszcze bardzo sztywne ciało i ogólnie można powiedzieć, że było zbyt słabo”.

Michał: „Chciałbym wam pogratulować tego, że w trakcie trwania edycji potraficie wzbudzić demona chęci życia na scenie. Pozwalacie uwalniać emocje i my możemy je oglądać. Nie często mogę oglądać hip hop w wersji teatralnej – nawet jeśli byście dziś odpadli to i tak jesteście już wygrani!”.

Ania: „To, co pokazaliście to niezwykle wysoki poziom. Mieliście pokazać parę będącą w emocjonalnym związku, a to czy wam się udało – zdecydują swoimi głosami widzowie”.

* * *

Jako ostatni zatańczyli Paulina i Kuba, którzy zaprezentowali taniec współczesny, do choreografii Yorama Karmiego.

Ocena jury:

Ania: „Paradoks jest taki, że dziś tańczycie ze sobą, a za chwilę będziecie mocno rywalizować, żeby wygrać ten program. To jak byłaś skupiona, Paulino, pokazuje, że wiesz co chcesz tańczyć i po co wychodzisz na scenę. Kuba – nie byłam twoją fanką, ale wiesz – Muchy też mają uczucia i zmieniają zdanie. To, jak się pokazałeś w tym programie – było czymś fantastycznym!”.

Agustin: „To był absolutnie zawodowy show. Teatr w You Can Dance zagościł na dobre. Trafiliście na doskonałego choreografa i zatańczyliście świetnie. Paulino – masz dużo szczęścia – losujesz tańce, które tańczysz znakomicie. Kuba – wyrastasz dla mnie na faworyta!”.

Michał: „Rozmawiałem z dużą ilością choreografów i oni wysoko oceniają pracę jaką wykonujecie. Boję się, że dziś może się wydarzyć coś fatalnego podczas głosowania ludzi, więc pozwólcie na mały gest ode mnie”.

Po tych słowach Michał obrzucił stojących na scenie Paulinę i Kubę kwiatami.

* * *

Niebawem Agustin i Ania ogłosili, że najlepszy duet wieczoru stanowili Tomek i Ania. „Mieliśmy prawdziwe ciarki. Bardzo chciałabym, żeby zatańczyli jeszcze dalej!” – komplementowała Ania Mucha. Paulina i Kuba okazali się być faworytami Michała Piróga. „Według mnie jesteście dwoma diamentami, których nie można zgubić” – podsumował ich występ Michał.

Po występach solowych, w których po raz pierwszy mogła zaprezentować się Ania, jury pod przewodnictwem Agustina Egurroli ogłosiło wyniki głosowania SMS-owego. Z uczestnictwem w programie pożegnali się Aleks Paliński i Ania Andrzejewska. „Chciałem podziękować wszystkim, którzy mi pomagali i dopingowali, a szczególnie mojemu tacie i trenerowi” – żegnał się z programem Aleks. „Ten program nauczył mnie walki z kompleksami i własnym strachem” – podsumowała swój udział w You Can Dance Ania.

[Onet.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł