You Can Dance 5

You Can Dance: kontuzjowany Sebastian wykluczony z programu

Sebastian Piotrowicz nie zatańczy już w You Can Dance | Foto: Plejada.pl

Sebastian Piotrowicz – uczestnik programu You Can Dance, który podczas środowego występu został kontuzjowany, nie wystąpi więcej w programie.

Sebastian Piotrowicz nie zatańczy już w You Can Dance | fot. Plejada.pl
Sebastian Piotrowicz nie zatańczy już w You Can Dance | fot. Plejada.pl

Kontuzja Sebastiana okazała się zbyt poważna, by mógł dalej tańczyć. Jeszcze w środę wieczorem sam Sebastian zapewniał, że nie wyobraża sobie tego, aby nie wystąpić w dalszej części widowiska. „Zatańczę choćby na jednej nodze” – zapewniał. „Nie po to skręciłem kostkę, żeby teraz się poddać” – mówił.

Podczas środowego programu Sebastian Piotrowicz doznał kontuzji. Doszło do tego z powodu skurczu, który złapał go w trakcie wykonywania przewrotu. Ze skręconą nogą udało mu się zatańczyć do końca solówkę. Zaraz po ogłoszeniu wyników głosowania widzów, Sebastian pojechał do szpitala. Wstępna diagnoza i prześwietlenie wykluczyły złamanie, jednak udział Sebastiana w kolejnych odcinkach programu stanął pod znakiem zapytania. Po wizycie w Centrum Medycyny Sportowej wszystko stało się jasne: powrót do pełnej sprawności będzie trwać ok. 6 tygodni; diagnoza: zerwane wiązadła i uszkodzona torebka stawowa. Przez najbliższe 14 dni Sebastian będzie musiał chodzić o kulach i w stabilizatorze, a później rozpocznie rehabilitację.

Zgodnie z regulaminem You Can Dance, w razie kontuzji któregoś z zawodników jego miejsce zajmuje osoba, która odpadła w ostatnim programie. W tej sytuacji jest to Adam Kościelniak.

Poprzedni artykułNastępny artykuł