Taniec z Gwiazdami 10

Anna Mucha i Rafał Maserak zwycięzcami „Tańca z Gwiazdami 10”

Triumfatorką 10. edycji „Tańca z Gwiazdami” okazała się Anna Mucha. To ona i jej taneczny partner Rafał Maserak zdobyli Kryształową Kulę i Mercedesa GLK, pokonując w finale Nataszę Urbańską. Zwyciężczyni wygrała jednak zaledwie jedną setną procenta głosów widzów.

Mucha i Urbańska zaprezentowały w finale po trzy tańce: dwa ulubione, znane z poprzednich odcinków i Freestyle. Finał rozpoczęła rumba Anny Muchy. Pavlović uznała, że aktorka potrafi ukryć błędy i ma świadomość siebie. Podobnie mówił Galiński, który pogratulował jej wyboru najtrudniejszego tańca. Samba Urbańskiej także zachwyciła jury. Pavlović wyznała, że było wiele samb w historii programu, ale ta była wyjątkowa – szczególnie podobał jej się tzw. bouncing.

Quickstep – drugi ulubiony taniec Muchy – również podbił serca jurorów. Tyszkiewicz powiedziała, że Mucha ma świadomość aktorki i dlatego jest swobodniejsza niż Urbańska. Nie inaczej było z tangiem argentyńskim Urbańskiej. Galiński pochwalił wolę walki Urbańskiej i powiedział, że za część wolną tego tańca na mistrzostwach świata dostałaby cztery jedynki, czyli pierwsze miejsce.

Przyszedł wreszcie czas na Freestyle. Jako pierwsza zatańczyła Mucha, która zaprezentowała walca do utworu „Niech żyje bal” Maryli Rodowicz. Galiński uznał taniec za bezbłędny i pochwalił Muchę za to, że oddaje się w stu procentach temu, co robi. Freestyle Urbańskiej wzruszył Pavlović, której było ciężko mówić. Jurorka wstała i złożyła jej hołd, dając jedynkę, czyli pierwsze miejsce. Po prezentacji wszystkich tańców szanse finalistek u widzów były równe: głosy SMS rozkładały się po 50%.

Ponadto na parkiecie zobaczyliśmy najlepsze tańce wszystkich uczestników tej edycji: Otylii Jędrzejczak (walc wiedeński), Piotra Zelta (fokstrot), Zygmunta Chajzera (jive), Igi Wyrwał (cha-cha), Grażyny Wolszczak (tango), Michała Kwiatkowskiego (quickstep), Radosława Majdana (pasodoble), Weroniki Rosati (jive), Marcina Urbasia (salsa) i Marka Kościkiewicza (quickstep). Na parkiecie pojawiła się także zwyciężczyni poprzedniej edycji – Dorota Gardias-Skóra. Michał Kwiatkowski wykonał specjalnie przygotowany na finał utwór. Niespodzianką tego odcinka był występ Dody, która wykonała jedną, liryczną piosenkę. Towarzyszyła jej grupa Volt w choreografii Agustina Egurroli.

W końcu przyszła pora na ogłoszenie wyników głosowania widzów. Ich decyzją, zwyciężczynią 10. edycji „Tańca z Gwiazdami” została Anna Mucha i jej taneczny partner Rafał Maserak. Natasza Urbańska i Jan Kliment zajęli drugie miejsce.

[Onet.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł