Big Brother 5

Klawiter przeciwko Endemol Polska i Grupie ATM

W dzisiejszym programie na żywo „Big Brother: Prosto z Domu”, Kuba Klawiter skomentował wczorajszy „Big Brother: Ring”, kiedy to decyzją producentów, widzom nie wyjaśniono zajść, jakie w piątek miały miejsce w reality show.

”Dzisiaj mieszkańcy Domu Wielkiego Brata będą próbowali na podstawie pokazywanych im strzępów informacji odgadnąć, o co chodzi” – prowadzący zapowiedział zadanie, z jakim będą musieli zmierzyć się domownicy. „Czyli całkiem podobnie, jak wielu widzów we wczorajszym programie 'Big Brother: Ring’ i muszę, przepraszam, muszę krótko to skomentować. Przepraszam” – powiedział prowadzący, dając do zrozumienia, że nie popiera zarozumiałego i impertynenckiego zachowania producentów reality show.

W trakcie dalszej części programu, Klawiter odniósł się jeszcze raz do niedzielnego „Ringu”. „To jest program, w którym wszystko jest na żywo, bez cięcia. Zatem nie ma szans na to, że ktoś przygotuje wcześniej jakiś materiał i go wam puści, np. nie w całości” – powiedział.

Przypomnijmy, że bliższe szczegóły piątkowych wydarzeń nie zostały ujawnione. Producenci widowiska starali się całą sprawę zatuszować, nie emitując żadnych nowych materiałów ze skandalizujących wydarzeń w Domu Wielkiego Brata. Za pomocą nowej sensacji próbowano także odwrócić uwagę widzów od sprawy Józefa Warchoła i poinformowano o tym, że Nickolas Prusiński jest transseksualistą. Telewidzowie nie dowiedzieli się więc, dlaczego Józef uderzył Janusza i dlaczego ruszył w pogoń za Darkiem. Nie pokazano, co przydarzyło się Monice i dlaczego w trybie natychmiastowym zdecydowała się opuścić „Big Brothera”. Wreszcie, nie wyemitowano materiałów filmowych ukazujących, jak ochrona ewakuuje uczestników i wyprowadza Józefa Warchoła z reality show. Relacja z całego zdarzenia ograniczyła się do krótkich, ocenzurowanych scen, emisji kilku wybrakowanych komentarzy mieszkańców i przedstawienia lakonicznego komunikatu, w którym Wielki Brat informuje, że nie zgadza się na przemoc w programie.

* * *

Przypominamy, że o innych niedociągnięciach, nieprawidłowościach i podejrzeniach o manipulacje w programie „Big Brother” przeczytać możesz na stronie bigbrother.showmag.info/howtokillbigbrother. Na temat artykułów możesz podyskutować na łamach naszego forum dyskusyjnego.

Poprzedni artykułNastępny artykuł