Taniec z Gwiazdami 06

Oglądalność „Tańca z Gwiazdami 6”

Zakończony w niedzielę „Taniec z Gwiazdami 6” oglądało średnio 5,33 mln widzów. Widowisko po raz kolejny odniosło rynkowy sukces.

Telewizja TVN zarobiła na formacie ponad 38 milionów złotych. Tym razem zwycięska Kryształowa Kula powędrowała do Anny Guzik i Łukasz Czarneckiego, którzy pokonali w finale Justynę Steczkowską i Stefano Terrazzino. To właśnie odcinek finałowy był najchętniej oglądany w szóstej edycji. W niedzielę, 25 listopada stację TVN między 20:00 a 21:50 śledziło średnio 6,61 mln widzów.

Średnia oglądalność całej, emitowanej od 9 września w TVN, szóstej edycji „Tańca z Gwiazdami” wyniosła natomiast 5,33 mln osób – wynika z danych telemetrycznych AGB Nielsen Media Research. Udziały programu kształtowały się na poziomie 31,88% w grupie wszystkich widzów i 28,79% w grupie wiekowej 16-49 lat.

Stacja dzięki emisji show była liderem niedzielnego pasma. Druga pozycja w omawianym okresie (niedziele, między 9 września a 25 listopada między 20:00 a 21:50) ze średnią widownią 3,66 mln osób oraz udziałami w rynku na poziomie 21,94% przypadła Polsatowi. Kanał emitował seriale „Skazany na śmierć” oraz „CSI Kryminalne Zagadki”. Trzecia pozycja z widownią na poziomie 2,86 mln i 17,1% udziałem w rynku należała do TVP1. W komercyjnej grupie 16-49 liderem był również TVN, jednak przewaga stacji nad Polsatem wyniosła tylko nieco ponad 1%. „Taniec z Gwiazdami” zdecydowanie chętniej od mężczyzn oglądały kobiety. Wśród widowni dominowali emeryci, znaczną grupę stanowiły też osoby z wykształceniem podstawowym.

Mimo sukcesu, programowi nie udało się pobić rekordów oglądalności poprzednich edycji. Trzecią odsłonę show widziało średnio 6,74 mln osób, natomiast czwartą 6,34 mln widzów. Szósta edycja była jednak lepsza od pierwszej (3,37 mln), drugiej (5 mln), oraz piątej odsłony widowiska (4,95 mln). „Daliśmy ludziom dużo nowych emocji. Na parkiecie pojawiło się 14 par, wśród nich politycy, gwiazdy estrady. Osiągnięte wyniki pokazują, że format ma jeszcze potencjał” – podsumowuje program Wojciech Iwański, reżyser „Tańca z Gwiazdami”.

Według informacji „Dziennika”, wyprodukowanie jednego odcinka „Tańca z Gwiazdami” kosztowało stację około 800-900 tysięcy złotych. Przy realizacji pracowała ekipa licząca ponad 150 osób. Na reklamach TVN zarobił w sumie ponad 38 mln zł (dane cennikowe, bez rabatów). „Taniec z Gwiazdami to sukces finansowy” – mówi krótko Edward Miszczak.

Kontynuacja widowiska jest bardzo prawdopodobna, bowiem o oglądalności szóstej edycji show z entuzjazmem mówią także władze kanału. Zagadką przestaje być więc kwestia powrotu formatu, ale realny termin tego wydarzenia.

[Wirtualnemedia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł