Taniec z Gwiazdami 02

Cichopek i Hakiel na tanecznej Eurowizji

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel zatańczą podczas pierwszego międzynarodowego konkursu tańca „Eurovision Dance Contest”.

Przypomnijmy, że Cichopek i Hakiel wygrali drugą polską edycję reality show „Taniec z Gwiazdami”.

Konkurs „Eurovision Dance Contest” jest międzynarodowym przedsięwzięciem opierającym swoją koncepcję na Konkursie Piosenki Eurowizji. Każdy z członków EBU zgłasza jedną parę, akredytowaną przez Międzynarodową Federację Tańca Sportowego (IDSF). Mieszane pary taneczne rywalizować będą ze sobą w zakresie tańców towarzyskich, latynoskich i dowolnych (free-style). Organizatorem konkursu przez pierwsze dwa lata będzie BBC. Impreza powstała na kanwie popularności formatu „Taniec z Gwiazdami”, który jako pierwsza na świecie pokazała właśnie brytyjska telewizyjna publiczna.

Swoich przedstawicieli do pierwszej edycji konkursu zgłosiło w sumie 16 państw. Poza Polską są to: Austria, Dania, Finlandia, Niemcy, Grecja, Irlandia, Litwa, Holandia, Portugalia, Rosja, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina oraz Wielka Brytania.

Widowisko „Eurovision Dance Contest” odbędzie się 1 września w Londynie. Transmisję z niego pokaże na swojej antenie TVP2. „Dwójka stawia na gwiazdy i pierwszym uderzeniem w jesiennej ramówce będzie międzynarodowy konkurs taneczny” – mówi Jarosław Burdek, zastępca dyrektora TVP2 ds. Rozrywki i Widowisk Artystycznych. „Myślę, że będzie to znakomite preludium do kolejnych jesiennych hitów programowych” – podkreśla Burdek.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł