Michał Kwiatkowski wrócił do Francji

Michał Kwiatkowski – uczestnik trzeciej francuskiej edycji programu „Star Academy” („Fabryka Gwiazd”), który brał udział w 10. polskiej edycji „Tańca z Gwiazdami”, zdecydował o powrocie do Francji.

Jak donosi „Fakt”, chociaż młody wokalista zajął trzecie miejsce w zakończonym w ubiegłym tygodniu „Tańcu z Gwiazdami 10” i zyskał sporą popularność, już w tym tygodniu wyjechał do Francji, gdzie zamierza skupić się na pracy nad nową płytą i na dokończeniu remontu swojego mieszkania. „Tęsknię za Paryżem, bo tam jest mój dom” – powiedział Michał w rozmowie z tabloidem. „Do Polski lubię przyjeżdżać najczęściej tylko na święta” – dodał wokalista.

Michał Kwiatkowski w „Tańcu z Gwiazdami”

6 września w stacji TVN wystartuje 10. edycja reality show „Taniec z Gwiazdami”. Wśród uczestników widowiska znalazł się Michał Kwiatkowski – uczestnik francuskiej edycji programu „Star Academy” („Fabryka Gwiazd”).

Przed laty Michał występował w Polsce w programie „Szansa na sukces”. Później wyjechał na studia do Francji. Jesienią 2003 roku wziął udział w trzeciej francuskiej edycji reality show „Star Academy”. Chłopak zajął drugie miejsce w finale, a zwyciężczyni programu – Élodie Frégé, zdecydowała się podzielić z nim nagrodą główną. Do dziś Michał Kwiatkowski cieszy się sporą popularnością we Francji.

Michał Kwiatkowski w „Barze 5 – VIP”

Dziś w „Barze 5 – VIP” wystąpi Michał Kwiatkowski – zdobywca drugiego miejsca we francuskim reality show „Star Academy 3”. Pierwsza solowa płyta Michała „De l’Or et des Poussieres” ukazała się we Francji 26 kwietnia, a w Polsce 10 maja. Na jego debiutanckiej płycie znajduje się kilkanaście piosenek w języku francuskim, ale jedna – i jest to spełnienie jego marzenia z dzieciństwa – śpiewana jest po polsku, a jest to utwór „To nie ptak” z repertuaru Kayah z Bregovicem. Michał Kwiatkowski spędził dzieciństwo w Polsce, gdzie się urodził. Uczył się w szkole muzycznej w Gorzowie Wielkopolskim, później studiował na Sorbonie, na kierunku Literatura i Nauka o Języku. Od najmłodszych lat interesował się muzyką – jego idolami są Mylene Farmer, Madonna, Cocteau Twins, Sinnead O’Connor, Goran Bregovic, a z Polaków – Kayah i Kasia Nosowska. Dwa lata temu chłopak zajął drugie miejsce w programie „Szansa na sukces” i występował podczas finału w Sali Kongresowej. W 2003 roku wystąpił na Festiwalu piosenki francuskiej w Splicie (Chorwacja), gdzie zajął trzecie miejsce. Michał zaśpiewał tam utwór „Place des lilias” – pierwszą piosenkę, do której napisał tekst po francusku.

Michał Kwiatkowski zaśpiewał w Sopocie

Występ pochodzącego z Gorzowa Michała Kwiatkowskiego był jedną z atrakcji festiwalu w Sopocie. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku chłopak brał udział w trzeciej edycji popularnego nad Sekwaną programu „Star Academy” („Akademia Gwiazd”), reality show będącego połączeniem „Big Brother” oraz „Idola”. W zamku wypełnionym kamerami i mikrofonami mieszkały osoby, które w trakcie trwania widowiska trenowały swój głos, choreografię i taniec. Profesorowie co tydzień nominowali trójkę zawodników do wyjścia, a publiczność eliminowała jednego z nich. Losy bohaterów programu śledziło 7 milionów widzów, a w wielkim finale, mającym miejsce 20 grudnia 2003 roku, Michał Kwiatkowski zajął drugie miejsce. Wcześniej chłopak brał już udział w polskiej „Szansie na sukces”, a do Francji wyjechał studiować filologię romańską na Sorbonie. W ubiegłą sobotę Michał otworzył drugą część koncertu „Vive La France” w czasie 41 festiwalu w Sopocie.

Zwierzenia Michała Kwiatkowskiego

Michał Kwiatkowski – finalista trzeciej edycji francuskiego reality show „Star Academy”, ujawnił w „Fakcie” kilka interesujących informacji. Wokalista opowiedział między innymi o swoim trudnym dzieciństwie oraz wyznał, że Elodie – zwyciężczyni programu, podzieliła się z nim nagrodą pieniężną. „W finale szliśmy łeb w łeb. Gdyby głosowanie skończyło się minutę wcześniej to wygrałbym ja. Elodie powiedziała, że dając mi te pieniądze lepiej się czuje” – mówi Michał. Przy okazji wokalista odciął się od pogłosek dotyczących jego romansu ze zwyciężczynią „Star Academy”. „Przeżyliśmy z Elodie piękną przygodę, ale nie miłosną. Jesteśmy bardzo dobrymi przyjaciółmi” – powiedział. Michał nie zdementował jednak innej plotki dotyczącej jego osoby. Krążą bowiem pogłoski, że jest on homoseksualistą. „Nie lubię mówić o najbliższych mi osobach” – tak wokalista skomentował spekulacje na swój temat. 27 kwietnia ukaże się debiutancki album Michała. Na płycie znajdzie sę między innymi utwór „De l’or et des poussieres”, wykonywany w duecie z Elodie.

[Fakt]

Z „Operaçao Triunfo” na Eurowizję

Już w maju odbędzie się kolejny Konkurs Piosenki Eurowizji. Portugalię reprezentować będzie uczestniczka reality show „Operaçao Triunfo 2” – Sofia z piosenką „Foi magia”. Podczas finałowej gali to ona zdobyła największą ilość głosów.

Przypomnijmy, że reality show „Operación Triunfo” („Operacja Sukces”) jest mieszanką „Big Brother” i „Idola”. Jego uczestnicy mieszkają we wspólnym domu i pracują nad swoimi umiejętnościami wokalnymi. Najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach, producenci muzyczni i narodowe sławy robią wszystko, by zawodnicy odnieśli sukces. Kandydaci są w pełni świadomi faktu, że kamery cały czas ich obserwują. Drogą eliminacji co tydzień któryś z zawodników zostaje pozbawiany dalszej szansy nauki w Akademii. W Portugalskiej edycji „Operaçao Triunfo 2” nagrodą za najlepszą piosenkę była możliwość reprezentowania kraju właśnie podczas finału Eurowizji.

Z kolei Polskę reprezentować będzie Blue Cafe z piosenką „Love Song”. Nie poszczęściło się Alicji Janosz – zwyciężczyni pierwszej edycji „Idola”, która w eliminacjach zajęła czwarte miejsce.

Michał odniósł sukces we Francji

Francja oszalała na punkcie Michała Kwiatkowskiego. Chudzielec z Gorzowa Wielkopolskiego może podbić zachodni rynek muzyczny. Miszal to odkrycie roku. Nikt nie potrafi poderwać publiczności tak jak on – ogłosił największy francuski serwis internetowy poświęcony gwiazdom sceny muzycznej. Na sierpniowym castingu do programu „Star Academy”, emitowanego przez kanał telewizyjny TF1, Michał pokonał kilkanaście tysięcy kandydatów. Mimo specyficznego akcentu, Francuzi docenili 20-letniego Polaka i postawili go niemal na równi z Chopinem. Od wielu miesięcy utrzymuje się na pierwszym miejscu w rankingu popularności. Podczas inauguracji „Star Academy” zaśpiewał razem z gwiazdą muzyki pop – Ricky Martinem. Czytaj

Finał „Star Academy 3” już dziś w TVN

W ubiegłą sobotę we Francji dobiegła końca trzecia edycja reality show „Star Academy”. W wielkim finale Polak, 20-letni Michał Kwiatkowski z Gorzowa, zmierzył się ze swoją konkurentką – Elodie Frege. Michał przegrał w ostatnim pojedynku, ale zdobył wielką popularność i szansę na dalszą karierę. Na chłopaka głosowało 48,9% widzów, a łącznie oddano 2 miliony 240 tysięcy głosów. W Polsce Michał brał udział w „Szansie na sukces”, a do Francji wyjechał studiować. „Akademia Gwiazd” to program oparty na licencji Endemol. Jest to połączenie „Big Brother” i „Idola”. W zamku wypełnionym kamerami i mikrofonami zamieszkują osoby, które w trakcie trwania widowiska trenują swój głos, choreografię i taniec. Profesorowie co tydzień nominują trójkę zawodników do wyjścia, a widzowie eliminują jednego z nich. Program emitowała francuska telewizja TF1, a losy bohaterów śledziło 7 milionów widzów. Skrót z finału trzeciej edycji „Akademii Gwiazd” będzie można obejrzeć już dziś o 15:15 na antenie TVN.

Polak drugi w finale „Star Academy 3”

Wczoraj we Francji dobiegła końca trzecia edycja reality show „Star Academy”. Dwa tygodnie temu do finału dostał się Polak – Michał Kwiatkowski, 20-latek z Gorzowa. Chłopak zwyciężył w kategorii mężczyzn i wczoraj zmierzył się ze swoją konkurentką – Elodie Frege. Na finał do Francji przylecieli najbliżsi Michała: babcia Anna, ojciec Jacek i dwaj bracia: 7-letni Dawid i 16-letni Mateusz. Prosto z lotniska pognali do studia. Pozostali członkowie rodziny oglądali program w Gorzowie, przez satelitę. Przyjaciele i znajomi gwiazdora zebrali się w gorzowskim klubie Pod Zielonym Abażurem (Michał śpiewał tam przed wyjazdem do Francji). Finał oglądano na telebimie ustawionym w centrum miasta, a tłumaczka na bieżąco tłumaczyła każde słowo, które padło z ekranu. W trakcie programu na żywo wielokrotnie łączono się z Polakami zgromadzonymi w Instytucie Polskim w Paryżu i z mieszkańcami Gorzowa. Michał Kwiatkowski przegrał w ostatnim pojedynku, ale zdobył wielką popularność i szansę na dalszą karierę. Czytaj