Mark Burnett pozwany za „Pirate Master”

„Pirate Master” – reality show, który emitowany był w USA dwa lata temu i który okazał się niewypałem, może przysporzyć problemów jego twórcy – Markowi Burnettowi.

Po dwóch latach od emisji widowiska, nijaki James Papa postanowił pozwać Burnetta, gdyż – jak twierdzi – to on jako pierwszy wpadł na pomysł realizacji reality show, którego akcja toczyłaby się na statku pirackim, a jego uczestnicy byliby kolejno eliminowani. Pomysł powstał podobno już w roku 2003 i jest objęty prawami autorskimi. Co najciekawsze, Papa nie chce wykłócać się o prawa autorskie do widowiska, a… zgłosił żądanie wypłacenia 2 milionów dolarów odszkodowania jako współtwórcy programu „Pirate Master” – należałoby jeszcze dodać: programu, który zebrał fatalne recenzje, cieszył się kiepskimi wynikami oglądalności, a jego emisję zawieszono po 8 odcinkach.

Ben Fagan zwycięzcą „Pirate Master”

We wtorek w internecie udostępniono finałowy odcinek reality show „Pirate Master”. Zwycięzcą widowiska został Ben Fagan.

W widowisku „Pirate Master” wzięło udział 16 uczestników (8 kobiet i 8 mężczyzn), którzy podczas 33 dniowej podróży żyli na pokładzie pirackiego statku. Ich zadaniem było odnalezienie skarbów, wartych łącznie milion dolarów. Zawodnicy otrzymywali wskazówki dotyczące miejsca ukrycia łupu. Jeden pirat pełnił funkcję Kapitana, wyznaczającego role panujące na statku, a podczas każdego Pirackiego Sądu jeden z zawodników był eliminowany. Widowisko prowadził australijski muzyk i aktor – Cameron Daddo. Czytaj

Uczestniczka „Pirate Master” popełniła samobójstwo

Cheryl Kosewicz – uczestniczka programu „Pirate Master”, który z powodu małej oglądalności został w ubiegłym tygodniu zdjęty z anteny, została znaleziona martwa w swoim domu.

Ciało Cheryl odnaleziono w piątek, 27 lipca. Śledztwo wciąż jest prowadzone, jednak wszystko wskazuje na to, że kobieta popełniła samobójstwo. Tabloidy natychmiast powiązały śmierć Cheryl z udziałem w reality show „Pirate Master”.

W ostatnich tygodniach w życiu Cheryl nie układało się najlepiej. W swoim zawodzie zajmowała się poważnymi sprawami dotyczącymi maltretowania seksualnego.
Praca ta należy do bardzo ciężkich psychicznie, a życie prywatne również kosztowało Cheryl wiele bólu. Można się o tym dowiedzieć, zapoznając się z wpisami na jej osobistej stronie internetowej w portalu MySpace. Czytamy tu o odczuciach Cheryl, o utracie miłości życia, o udziale w reality show, a także o ostatniej planowanej podróży. Czytaj

„Pirate Master” zdjęty z anteny

Z powodu niskich wyników oglądalności, stacja CBS zdjęła z ramówki reality show „Pirate Master”, producenta Marka Burnett’a.

Przypomnijmy, że widowisko było realizowane w marcu tego roku na Morzu Karaibskim, a jego premiera miała miejsce 31 maja – równo 7 lat po premierze pierwszej amerykańskiej edycji programu „Survivor”. „Pirate Master” miał być tym programem, który w przyszłości zajmie miejsce „Survivor”, ale show nie doczekało nawet końca pierwszego sezonu. Stacja CBS wyemitowała 8 z 13 epizodów programu. Pozostałe 5 odcinków zostanie udostępnionych za pośrednictwem internetu. Epizody będą pojawiać się w każdy wtorek, począwszy od dnia dzisiejszego.

„Pirate Master” jest kolejnym programem Marka Burnett’a, które nie zdobyło popularności i którego emisja przyniosła straty. Obecnie fatalne wyniki oglądalności osiąga także inne widowisko Burnett’a – „On the Lot”, które powstało we współpracy ze Stevenem Spielbergiem i jest emitowane w stacji FOX. Czytaj

Szczegóły „Pirate Master”

Już 31 maja odbędzie się premiera nowego przygodowego reality show „Pirate Master”, producenta Marka Burnetta. Znane są szczegóły programu.

W widowisku „Pirate Master” udział bierze 16 uczestników (8 kobiet i 8 mężczyzn), którzy podczas 33 dniowej podróży żyją na pokładzie pirackiego statku. Ich zadaniem jest odnalezienie skarbu, wartego łącznie milion dolarów. Zawodnicy otrzymywać będą wskazówki dotyczące miejsca ukrycia łupu. Po wykonaniu każdej misji, piraci – ale nie wszyscy – otrzymają złote monety, pełniące kluczową rolę, gdy gracze zechcą planować strategię i zawierać sojusze. W każdym odcinku jeden z piratów stawać się będzie Kapitanem, wyznaczającym role panujące na statku, a podczas Pirackiego Sądu jeden z zawodników zostanie wyeliminowany. Wykluczony ze środowiska pirat będzie musiał opuścić statek, odpływając na tratwie. Na końcu tylko jedna osoba otrzyma największy łup o wartości pół miliona dolarów i tytuł Pirackiego Mistrza. Czytaj

„Pirate Mater” od maja w CBS

Już w maju stacja CBS rozpocznie emisję nowego przygodowego reality show Marka Burnetta: „Pirate Master”.

Premiera widowiska będzie miała miejsce 31 maja – równo 7 lat po premierze pierwszej amerykańskiej edycji programu „Survivor”. Reality show „Pirate Master” („Piracki Mistrz”) realizowany był w marcu tego roku na Morzu Karaibskim i wzięło w nim udział 8 kobiet i 8 mężczyzn. Zawodnicy musieli żyć tak, jak przystało na piratów: nosić odpowiednie stroje i spożywać podobne posiłki. Na pokładzie statku każdy pełnił odpowiednią funkcję. Co kilka dni odbywała się narada, w czasie której jednego z zawodników czekała eliminacja. Wykluczony ze środowiska pirat musiał opuścić statek, odpływając na tratwie.

13 odcinkowe widowisko emitowane będzie w każdy czwartek na antenie CBS.

„Pirate Master” – prawdopodobna nazwa pirackiego reality show CBS

Już w tym roku na antenie amerykańskiej telewizji CBS rozpocznie się emisja pirackiego reality show autorstwa Marka Burnett’a.

Pojawiły się informacje, że program znany do tej pory pod roboczym tytułem „CBS’ Pirates Project” („Piracki Projekt CBS”), będzie nosił nazwę „Pirate Master” („Piracki Mistrz”). Realizacja rozpocznie się w marcu tego roku i potrwa do kwietnia. Wiadomo, że akcja przygodowo-pirackiego reality show, toczyć się będzie na lądzie i na morzu. Widowisko emitowane będzie latem tego roku i zawierać będzie tradycyjne dla tego typu programów konkurencje oraz ceremonie eliminacji.

Piracki reality show Marka Burnetta

Amerykańska telewizja CBS rozpocznie w przyszłym roku emisję nowego, pirackiego reality show autorstwa Marka Burnetta.

Program nie ma jeszcze swojego tytułu i określany jest jako przygodowo-pirackie reality show, którego akcja toczyć się będzie na lądzie i na morzu. Widowisko emitowane będzie latem przyszłego roku i zawierać będzie tradycyjne dla reality shows konkurencje oraz ceremonie eliminacji. Producenci podkreślają, że nowy program nie będzie kopią „Survivor”, toczącą się w innej scenerii. Piracki reality show ma znacząco różnić się od hitu Marka Burnetta. Casting rozpocznie się niebawem.