„Jak Oni Śpiewają” stracili widzów i reklamodawców

Piąta edycja show „Jak Oni Śpiewają” cieszyła się najmniejszą popularnością w historii programu, ale zapewniła Polsatowi pozycję wicelidera w swoim paśmie emisji.

Średnia oglądalność piątej edycji muzycznego widowiska Polsatu wyniosła 3,08 mln widzów przy udziale w rynku na poziomie 22,09% w grupie 4+ i 18,66% w komercyjnej 16-49 – wynika z danych AGB Nielsen Media Research. To najmniejsza widownia spośród wszystkich wyemitowanych dotychczas edycji „Jak Oni Śpiewają”. Pierwszą odsłonę (pokazywaną wiosną 2007 roku), oglądało 4,5 mln widzów, drugą – 4,11 mln, trzecią – 3,58 mln, a czwartą (emitowaną zeszłej jesieni) – 3,23 mln. Czytaj

Laura Samojłowicz zwyciężczynią „Jak Oni Śpiewają 5”

Wczoraj, po 11 tygodniach rywalizacji, Brylantowy Mikrofon programu „Jak Oni Śpiewają 5” trafił w ręce Laury Samojłowicz.

W sobotni wieczór odbył się finał piątej edycji widowiska. Jako pierwsza odpadła tego wieczoru Ola Zienkiewicz, która zaśpiewała piosenkę „Świat się pomylił” w duecie z Patrycją Markowską. Mimo pochwał ze strony jury, nie przekonała do siebie widzów. Jednak występ Maćka Jachowskiego wraz z Kasią Cerekwicką, którzy razem wykonali utwór „S.O.S”, okazał się strzałem w dziesiątkę, a raczej w równą szóstkę – Maciek dostał bowiem najwyższą notę. Czytaj

Górniak kończy z „Jak Oni Śpiewają”. Koniec programu?

Podczas dzisiejszego odcinka „Jak Oni Śpiewają 5”, Edyta Górniak oficjalnie powiedziała, że jest to ostatnia edycja programu, w której bierze udział.

Nie wiadomo jak na razie, czy piosenkarka zdecydowała się nie przedłużać umowy z producentami i ma dość pełnienia funkcji jurora w widowisku, czy też telewizja Polsat zdecydowała się zdjąć reality show z anteny. Spadająca oglądalność i coraz mniejsze zainteresowanie formatem wskazywałyby raczej na tę drugą możliwość.

Piątą edycję show, emitowaną od marca, śledzi średnio 3,06 mln widzów, zapewniając stacji 21,7% udziału w rynku – wynika z danych AGB Nielsen Media Research.

Cichopek w specjalnym wydaniu „Jak Oni Śpiewają”

Katarzyna Cichopek poprowadzi specjalny odcinek programu „Jak Oni Śpiewają?”. Podczas jego trwania gwiazdy zaśpiewają dla dzieci, którymi opiekuje się fundacja Polsat Dzieciom – donosi serwis WirtualneMedia.pl.

Cichopek pojawi się w specjalnym wydaniu reality show już 30 maja. Na scenie wystąpią m.in. Joanna Liszowska, Agnieszka Włodarczyk, Patricia Kazadi, Ola Szwed i Dariusz Kordek. W jury zasiądzie natomiast m.in. Małgorzata Żak – prezes Fundacji Polsat Dzieciom.

Piątą edycję show, emitowaną od marca, śledzi średnio 3,06 mln widzów, zapewniając stacji 21,7% udziału w rynku – wynika z danych AGB Nielsen Media Research.

Dokąd zmierza reality TV?

W Polsce zdecydowanie największą popularnością wśród programów reality show wciąż cieszą się tzw. celebreality talent shows, czyli „Taniec z Gwiazdami” i „Jak Oni Śpiewają”. Pomimo taśmowej produkcji, te widowiska wciąż przyciągają widzów. Jednak czy polski odbiorca nie znudził się jeszcze tego typu formatami? Dokąd zmierza polski i światowy rynek reality TV? Czy kryzys dotknął także tę półki telewizyjnych produkcji i czy są szanse na rozkwit tego gatunku rozrywki?

Choć „Taniec z Gwiazdami” ma swoje najlepsze chwile za sobą (trzecią i najpopularniejszą edycję oglądało 6,7 mln widzów, po czym nastąpił systematyczny spadek oglądalności), to wg AGB Nielsen Media Research odcinki 9. edycji wciąż ogląda co tydzień średnio 3,9 mln widzów. Podobnie ma się sprawa z polsatowskim „Jak Oni Śpiewają”. Największą popularnością cieszyła się pierwsza edycja z oglądalnością na poziomie 4,5 mln widzów, po czym nastąpił spadek. Obecną – piątą edycję, ogląda średnio 3,06 mln osób. Widownia co prawda topnieje, ale oficjalnie wciąż nie mówi się o tym, by TVN i Polsat miały w jesiennym sezonie pozbyć się owych formatów z ramówki. Czytaj

„Jak Oni Śpiewają 5” ogląda 3,4 mln osób

Trzy pierwsze odcinki piątej edycji show „Jak Oni Śpiewają” zobaczyło średnio 3,4 mln widzów. W analogicznym okresie przed rokiem program śledziło więcej o nieco ponad 100 tys. osób – czytamy w WirtualneMedia.pl.

Polsat w trakcie emisji formatu notuje 23,01% udziału w grupie 4+ oraz 19,62% udziału w grupie 16-49 – wynika z danych AGB Nielsen Media Research. Przed rokiem stacja miała w tym paśmie odpowiednio 25,12% (4+) oraz 21,94%(16-49) udziału w rynku. Widowisko oglądają głównie kobiety oraz mieszkańcy wsi i małych miast. Polsat w grupie 4+ ma w trakcie emisji formatu drugą pozycję na rynku. Pierwsza jest Jedynka, nadająca filmy fabularne (25,88% udziału, 3,86 mln widzów), a trzecia – TVN, emitująca serial „Niania” oraz filmy (17,18% udziału, 2,56 mln widzów). W komercyjnej grupie docelowej (16-49) Polsat zajmuje trzecią pozycję za Jedynką (27,69% udziału w rynku) i TVN (20,52% udziału w rynku).

Oglądalność premier „Tańca z „Gwiazdami 9” i „Jak Oni Śpiewają 5”

W ubiegłym tygodniu na antenie TVN i Polsatu zadebiutowały kolejne edycje sztandarowych pozycji programowych z udziałem gwiazd. Czas na przyjrzenie się wynikom oglądalności pierwszego odcinka widowiska „Taniec z Gwiazdami 9” oraz „Jak Oni Śpiewają 5”.

W niedzielę, pierwszy odcinek dziewiątej edycji „Tańca z Gwiazdami” obejrzało w TVN 4,32 mln widzów – tyle samo, ile odnotował premierowy odcinek ósmej edycji programu – wynika z danych AGB Nielsen Media Research. Wzrosła natomiast oglądalność „Jak Oni Śpiewają”. Pierwszy odcinek piątej edycji show Polsatu przyciągnął w sobotę przed ekrany 3,56 mln widzów, podczas gdy jesienią ubiegłego roku premierę „Jak Oni Śpiewają 4” śledziło 2,9 mln osób.

Polsat ogłosił listę uczestników „Jak Oni Śpiewają 5”

Telewizja Polsat podała oficjalną listę uczestników piątej edycji programu „Jak Oni Śpiewają”.

Tym razem o Brylantowy Mikrofon oraz kontrakt na nagranie własnej płyty walczyć będzie dwunastu celebrytów: Aleksandra Nieśpielak („Pogoda na piątek”, „Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście”), Aleksandra Zienkiewicz („Pierwsza miłość”), Bożena Dykiel („Na Wspólnej”), Daniel Wieleba („Na dobre i na złe”), Jacek Borkowski („Klan”), Katarzyna Żak („Miodowe lata”, „Ranczo”), Krzysztof Hanke („Święta wojna”), Laura Samojłowicz („M jak miłość”), Maciej Jachowski („M jak miłość”), Marcin Kwaśny („Rezerwat”, „Na kocią łapę”), Maria Niklińska („Londyńczycy”, „Pierwsza miłość”) i Robert Kudelski („Na Wspólnej”).

„Jak Oni Śpiewają 5” poprowadzą Krzysztof Ibisz i Joanna Liszowska. Program zadebiutuje na antenie Polsatu w sobotę, 7 marca o godz. 20:00.

Nieoficjalna lista uczestników „Jak Oni Śpiewają 5”

Tabloid „Fakt” opublikował pełną, ale wciąż nieoficjalną listę uczestników 5 edycji reality show „Jak Oni Śpiewają”. W widowisku kolejna grupa celebrytów brać będzie udział w konkursach wokalnych i walczyć będzie o Brylantowy Mikrofon oraz kontrakt na nagranie własnej płyty.

Według „Faktu” w piątej edycji programu udział wezmą: Aleksandra Nieśpielak, Aleksandra Zienkiewicz, Barbara Mularczyk, Bożena Dykiel, Daniel Wieleba, Jacek Borkowski, Katarzyna Żak, Krzysztof Hanke, Laura Samojłowicz, Maciej Jachowski, Marcin Kwaśny, Maria Niklińska i Robert Kudelski.

„Jak Oni Śpiewają 5” poprowadzą Krzysztof Ibisz i Joanna Liszowska.

Liszowska zastąpi Cichopek?

Pojawiły się informacje, kto zastąpi Kasię Cichopek na stanowisku prowadzącej „Jak Oni Śpiewają”. Wszystko wskazuje na to, że nowym gospodarzem programu zostanie Joanna Liszowska, którą zastępowała już Cichopek, gdy ta brała ślub.

”Fakt” twierdzi, że ostateczna decyzja w tej sprawie już zapadła i kierownictwo Polsatu zaproponowało Liszoweskiej stałą posadę u boku Krzysztofa Ibisza.

Przypomnijmy, że powodem odejścia Kasi Cichopek z „Jak Oni Śpiewają” jest duża rola, jaką otrzymała w serialu TVP2 „Tancerze”. Dwójka od początku postawiła aktorce ultimatum: albo rola w serialu, albo prowadzenie programu u konkurencji. Ostatecznie Cichopek zdecydowała się postawić na aktorstwo.