The Voice Kids

Będzie polska edycja „The Voice Kids”

Logo programu "The Voice Kids"

TVP2 złożyła zamówienie na realizację polskiej edycji muzycznego show z udziałem dzieci „The Voice Kids”. Program będzie nagrywany równolegle z „The Voice of Poland”, ale jeszcze nie zdecydowano, czy trafi do jesiennej ramówki TVP2.

W „The Voice Kids” występują utalentowane wokalnie dzieci w wieku 6-14 lat. Ich występy na wszystkich etapach programu oceniają trenerzy. Zasady są bardzo podobne do „The Voice”: dzieci biorą udział w castingach, wybierają drużynę ulubionego trenera i rywalizują o przejście do etapu z koncertami finałowymi. W oryginalnym formacie mali uczestnicy walczą o stypendium na dalszą naukę lub kontrakt płytowy. Decyzja o wyborze nagrody należy do rodziców zwycięzcy.

Firma Rochstar już 3 lata temu próbowała zainteresować Telewizję Polską formatem „The Voice Kids” , a po sukcesie pierwszej edycji „Małych Gigantów” (wiosną 2015 roku) Rinke Rooyens ponownie złożył TVP ofertę realizacji show. Ówczesny prezes TVP Juliusz Braun nie wyraził jednak zainteresowania, bo był sceptycznie nastawiony do dużych widowisk rozrywkowych z młodszymi uczestnikami.

„The Voice Kids” to spin-off popularnego na całym świecie formatu „The Voice”, który w Polsce doczekał się już siedmiu edycji, a premiera 8 sezonu zaplanowana jest na jesień. Oba programy oparte są na licencji Talpa Content, a produkcją na zlecenie TVP zajmuje się Rochstar. Do tej pory lokalne wersje „The Voice Kids” powstały m.in. w Wietnamie, Francji, Tajlandii, Hiszpanii, Belgii i w Niemczech.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł