Kuchenne rewolucje

2,62 mln widzów ogląda „Kuchenne rewolucje 15”. Będzie 16 sezon

Magda Gessler | Foto: Gala

15 edycję „Kuchennych rewolucji” ogląda średnio 2,6 mln widzów, a ostatni odcinek zanotował najlepszy wynik od 2012 roku. W jesiennej ramówce TVN pokaże 16 sezon programu Magdy Gessler.

„Kuchenne rewolucjie 15” notują wysokie wyniki oglądalności, które rosną niemal z tygodnia na tydzień. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że pierwsze siedem odcinków 15 edycji programu oglądało średnio 2,62 mln osób. Przełożyło się to na 18,81 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 25,56 proc. w grupie komercyjnej 16-49 (sumaryczne dane dotyczące oglądalności zarówno w telewizji linearnej, jak i uwzględniające oglądalność przesuniętą w czasie TSV).

TVN w czasie emisji premierowych odcinków „Kuchennych rewolucji 15” jest liderem rynku telewizyjnego. Drugie miejsce zajmuje TVP1, której udział wynosi 16,90 proc. Dalej plasują się Polsat (9,26 proc.) oraz TVP2 (9,26 proc.). Taka sama jest kolejność stacji wśród widzów w grupach wiekowych 16-49 i 16-59, choć w tych ujęciach przewaga TVN nad pozostałymi stacjami jest większa.

W analizowanym okresie najwięcej widzów zgromadził odcinek programu z 30 marca. Linearnie obejrzało go 3 mln widzów w grupie 4+, co przełożyło się na 21,12 proc. udziału (1,70 mln widzów i 29,98 proc. udziału w grupie 16-49). To najlepsze wyniki oglądalności pojedynczego odcinka „Kuchennych rewolucji” od 2012 roku (zarówno w grupie 4+, jak i w grupie 16-49).

– Rzeczywiście ten program to fenomen, od siedmiu lat jest na antenie i bije rekordy oglądalności. W dodatku wszędzie go pełno, bo przecież poza premierowymi odcinkami w czwartkowe wieczory mamy jeszcze codzienne popołudniowe powtórki i emisje w TVN Style, a jednak ludzie nigdy nie mają dość Magdy Gessler – mówi Bogdan Czaja. – Oczywiście ramówka telewizyjna to również przepływ widowni i na pewno na ostatnie wyniki „Kuchennych rewolucji” ma wpływ popularność reaktywowanych właśnie „Milionerów”, ale to niczego nie odbiera temu programowi – dodaje.

Telewizja TVN jest zadowolona z wyników oglądalności „Kuchennych rewolucji 15” i zdecydowała się na kontynuację programu. – To prawda, kolejna seria „Kuchennych rewolucji” jest już przygotowywana i mam nadzieję, że nie będzie ostatnią – informuje Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN.

Kolejny, szesnasty sezon produkcji prowadzonej przez Magdę Gessler widzowie zobaczą w jesiennej ramówce 2017 roku.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł