Next Top Model

Od modelki do bezdomnej narkomanki: uczestniczka „Top Model” odbija się od dna

Jael Strauss w 2007 i 2012 roku | fot. Getty/YouTube

Jael Strauss chciała być modelką, ale życie napisało dla niej inny scenariusz. Uzależnienie od narkotyków zniszczyło jej zdrowie i urodę. Dziś w końcu może powiedzieć, że odbiła się od dna.

Jael Strauss miała 22 lata, gdy zaczęła spełniać swoje marzenia o zostaniu modelką. Dostała się do 8 edycji „Amercica’s Next Top Model” i – choć programu nie wygrała – zapewniła sobie dobry start do dalszej kariery. Niestety szansy nie wykorzystała: wpadła w uzależnienie od metamfetaminy, przed którym nie uchronił jej nawet fakt, że wcześniej jej przyjaciółka zmarła na skutek przedawkowania narkotyków. Strauss brała w tym czasie udział w „Amercica’s Next Top Model”. – Moja przyjaciółka nie żyje, ale ja muszę nadal żyć pełnią życia – mówiła wtedy w wywiadzie.

Zamiast „żyć pełnią życia”, dziewczyna znalazła się o krok od jego utraty. Stała się bezdomna, a nałóg wyniszczył jej organizm. Gdy w 2012 roku pojawiła się w programie interwencyjnym „Dr. Phil”, trudno było ją poznać. O pomoc słynnego amerykańskiego psychologa Phila McGrawa poprosiła rodzina dziewczyny wbrew jej woli.

– To była interwencja, nie miałam wyboru. Myślę, że zostałam wykorzystana jak wielu innych uczestników programu zmagających się z uzależnieniem. Jednocześnie miałam konflikt wewnętrzny, bo wiedziałam, że moja historia może pomóc innym ludziom. Pomaganie jest dla mnie bardzo ważne, więc nic bym nie zmieniła, mimo że mój udział w programie nie był dobrowolny – powiedziała Strauss w rozmowie z toofab.com.

Choć dziewczyna nie wspomina programu najlepiej, to właśnie on okazał się przełomowy w jej życiu. Niedługo potem wyszła na prostą i dziś może o sobie powiedzieć, że jest w końcu szczęśliwa. – Nigdy w życiu nie byłam tak szczęśliwa jak teraz. Ta podróż była zupełnie nieoczekiwana. Jestem trzeźwa od 3 lat i 3 miesięcy. Nie piję, nie biorę, nie palę, nie wciągam kresek, nic (…). To cud, że wciąż żyję po tym, co przeszłam – mówi.

[Plotek]

Poprzedni artykułNastępny artykuł