Wyspa przetrwania

Polsat reaktywuje „Wyprawę Robinson”. Program wróci na ekrany pod tytułem „Wyspa przetrwania”

Logo programu "Wyspa przetrwania"

Telewizja Polsat zakupiła licencję na realizację nowej edycji „Wyprawy Robison”. Widowisko, które przed laty doczekało się tylko jednego sezonu i było emitowane na antenie TVN, zostanie reaktywowane. Ruszył już casting do programu.

Telewizja Polsat pokaże przygodowy reality show „Wyspa przetrwania”, w którym uczestnicy będą walczyć o przetrwanie na jednej z dzikich wysp Australii i Oceanii. Zawodnicy zostaną podzieleni na dwa plemiona, by następnie rywalizować w konkurencjach o nagrody i immunitet. W każdym odcinku przegrane plemię będzie musiało udać się na Radę Plemienia, podczas której jeden z graczy zostanie wyeliminowany. O tym, kto wygra i zgarnie główną nagrodę, zadecyduje jury, czyli grupa ostatnio wyeliminowanych uczestników.

Aby zgłosić się do show, należy przesłać wiadomość na adres [email protected] z informacją o sobie, swoim wieku, zawodzie, mieście pochodzenia, wykształceniu, pasjach i motywacjach do udziału w programie. Należy także załączyć trzy fotografie (portret, sylwetka i zdjęcie w stroju kąpielowym). Zgłoszenia można wysyłać do 8 kwietnia.

„Wyspa przetrwania” to drugi polski sezon formatu znanego na świecie pod tytułami „Survivor” oraz „Expedition Robinson”. Przypomnijmy, że w 2004 roku telewizja TVN pokazała pierwszą i dotychczas jedyną polską edycję show. Widowisko nosiło wówczas tytuł „Wyprawa Robinson”. Niskie wyniki oglądalności i wysoki koszt produkcji zniechęciły wtedy włodarzy stacji do produkcji kolejnej edycji.

Na przestrzeni lat amerykańskie edycje programu były w Polsce pokazywane na antenie TVP2, AXN, TV4 i TV6 pod tytułami „Ryzykanci” oraz „Robinsonowie”.

Format „Expedition Robinson” był do tej pory realizowany przez nadawców z 50 krajów. W USA powstały do tej pory 34 edycje, w Danii – 18, we Francji – 17, a w Hiszpanii, Norwegii i Szwecji – 15.

Telewizja Polsat nie poinformowała jeszcze, kto poprowadzi nową polską edycję „Wyprawy Robinson”.

Zdjęcia do „Wyspy przetrwania” będą mieć miejsce między 10 czerwca a 25 lipca, jednak daty te mogą jeszcze ulec zmianie. Premiera planowana jest na jesień.

Program wyprodukuje Jake Vision.

Poprzedni artykułNastępny artykuł