Eurovision Song Contest

Eurowizja 2017: Katarzyna Moś z piosenką „Flashlight” wygrała krajowe eliminacje

Katarzyna Moś | fot. East News

Wokalistka Kasia Moś będzie reprezentować Polskę na 62 Konkursie Piosenki Eurowizji. Piosenkarka pokonała m.in. Rafała Brzozowskiego i Carmell. Moś była bezkonkurencyjna w głosowaniu jurorów, a w głosowaniu widzów przegrała jedynie z Carmell.

W krajowych preselekcjach do Eurowizji udział wzięli: Agata Nizińska, Aneta Sablik, Carmell, Martin Fitch, Isabell Otrębus-Larsson, Kasia Moś, Paulla Lanberry, Olaf Bressa i Rafał Brzozowski.

Zmagania konkursowe 18 lutego rozpoczął Martin Fitch z piosenką „Fight For Us”. Jako druga na scenie pojawiła się Lanberry i wykonała utwór „Only Human” (anglojęzyczną wersję singla „Piątek”). Kolejna zaśpiewała 19-letnia Isabell Otrębus-Larsson, któa do konkursu zgłosiła się z utworem „Voiceless”. Po niej na scenie pojawiła się Paulla i wykonała numer „Chcę tam z tobą być”.

Jako piąty wystąpił Olaf Bressa z utworem „You Look Good”. Chwilę po młodym wokaliście na scenie pojawiła się Kasia Moś i zaśpiewała piosenkę „Flashlight”. Siódma zaprezentowała się zwyciężczyni niemieckiego „Idola”, Aneta Sablik z utworem „Ulalala”. Następny był Rafał Brzozowski z utworem „Sky Over Europe”. Jako przedostatnia wystąpiła Carmell (córka Ewy Kasprzyk) i zaśpiewała „Faces”. Konkursowe zmagania zamknęła Agata Nizińska z piosenką „Reason”.

Po krótkiej przerwie na scenie pojawiła się Doda i zaśpiewała medley utworów znanych z Eurowizji („Heroes” Mansa Zelmerlowa, „My Number One” Heleny Paparizou, „Waterloo” grupy ABBA), a także numer grupy Virgin „Kopiuj-wklej”.

Po niej wystąpił również zeszłoroczny reprezentant Polski na Eurowizji, Michał Szpak, który wykonał utwór „Color of Your Life”. Na początku koncertu zaprezentowała się natomiast Oliwia Wieczorek, którą można było oglądać w zeszłorocznej Eurowizji dla dzieci (zaśpiewała piosenkę „Nie zapomnij”).

Następnie przyszła pora na głosowanie jurorów. Kasia Moś zajęła tu pierwsze miejsce, zdobywając 50 punktów, co przełożyło się na 10 punktów w klasyfikacji generalnej. Piosenkarka wyprzedziła Isabell Otrębus-Larsson i Rafała Brzozowskiego.

Maria Sadowska najwyżej oceniła Moś (10 pkt.), Otrębus-Larsson (9 pkt.) i Carmell (8pkt.). Robert Janowski przyznał 8 pkt. Isabell Otrębus-Larsson, 9 pkt. Agacie Nizińskiej oraz 10 pkt. Kasi Moś. Alicja Węgorzewska przyznała 8 pkt. Rafałowi Brzozowskiemu, 9 pkt. Isabell Otrębus-Larsson oraz 10 pkt. Kasi Moś. Włodek Pawlik najwyżej ocenił Moś (10 pkt.), Otrębus-Larsson (9 pkt.) i Brzozowskiego (8 pkt.). Z kolei Krzesimir Dębski 8 pkt. przyznał Carmell, 9 pkt. Isabell Otrębus, a 10 pkt. Kasi Moś.

Następnie podano głosy telewidzów. 6 pkt. otrzymała Isabell Otrębus-Larsson, 7 pkt. Agata Nizińska, 8 pkt. Rafał Brzozowski, 9 pkt. Kasia Moś, a 10 pkt. Carmell.

Ostatecznie po zsumowaniu wszystkich punktów ogłoszono, że w Kijowie Polskę reprezentować będzie Kasia Moś z piosenką „Flashlight”.

Kompletne wyniki krajowych eliminacji:
01. Kasia Moś – „Flashlight”, 19 pkt. (10 od jurorów, 9 od widzów)
02. Rafał Brzozowski – „Sky Over Europe”, 16 pkt. (8 od jurorów, 8 od widzów)
03. Carmell – „Faces”, 15 pkt. (5 od jurorów, 10 od widzów)
04. Isabell Otrębus-Larsson – „Voiceless”, 15 pkt. (9 od jurorów, 6 od widzów)
05. Agata Nizińska – „Reason”, 14 pkt. (7 od jurorów, 7 od widzów)
06. Lanberry – „Only Human”, 8 pkt. (2 od jurorów, 6 od widzów)
07. Martin Fitch – „Fight For Us”, 8 pkt. (6 od jurorów, 2 od widzów)
08. Paulla – „Chcę tam z tobą być”, 7 pkt. (4 od jurorów, 3 od widzów)
09. Aneta Sablik – „Ulalala”, 6 pkt. (2 od jurorów, 4 od widzów)
10. Olaf Bressa – „You Look Good”, 2 punkty (1 od jurorów, 1 od widzów)

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł