Milionerzy

3,4 mln widzów oglądało premierę reaktywowanych „Milionerów”

Hubert Urbański | fot. TVN

W czwartek TVN pokazała pierwszy odcinek nowego sezonu teleturnieju „Milionerzy”, który wrócił na antenę stacji po kilku latach przerwy. Pierwszy odcinek nowej edycji zgromadził przed telewizorami średnio 3,40 mln widzów. TVN była w tym czasie liderem rynku telewizyjnego.

Średnia widownia wyniosła 3,40 mln widzów. Przełożyło się to na 20,83 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 25,38 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

TVN w czasie emisji odcinka zanotowała 20,62 proc. udziału, co dało jej pozycję lidera oglądalności w rynku telewizyjnym. Drugie miejsce zajęła TVP1, pokazująca serial „Ojciec Mateusz”, co przełożyło się na 19,33 proc. udziału. Trzeci był Polsat (film „To tylko sex”; 7,18 proc.), a czwarta – TVP2 („Straszny film 4” 5,06 proc.).

Taka sama była kolejność stacji wśród widzów w grupie komercyjnej, jednak TVN uzyskała tutaj znacznie wyższą przewagę (25,20 proc.) nad pozostałymi stacjami (TVP1 – 12,12 proc. udziału, Polsat – 10,68 proc., TVP2 – 6,24 proc.).

W paśmie emisji „Milionerów”, do grudnia 2016 roku, TVN emitowała telenowelę „Singielka”, którą oglądało zdecydowanie mniej widzów. Średnia oglądalność serialu, pokazywanego od 1 września do 1 grudnia 2016 roku, wyniosła 800 tys. osób, co przełożyło się na 5 proc. udziału w rynku wśród wszystkich widzów, 7,03 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 6,30 proc. w grupie 16-59.

– „Milionerzy” to teleturniej wiedzowy, w najbardziej klasycznej, prostej i czystej formie. Ta prostota i jego jasne zasady sprawiają, że jest niedoścignionym wzorem jeśli chodzi o teleturnieje – mówi Jan Kępiński z Jake Vision, który jest producentem i reżyserem programu. – O jego wyjątkowości decyduje wiele różnych czynników, począwszy od wyjątkowej roli prowadzącego, który niejako „gra” z uczestnikiem, przez stworzenie ogromnej bazy interesujących pytań dotyczących każdej dziedziny życia i wiedzy, aż po wszelkie rozwiązania techniczne i realizacyjne, takie jak światło, muzyka, scenografia, które są spójne i od początku do końca gry mają jeden cel, budowanie napięcia – dodaje.

Pierwszą uczestniczką wczorajszego odcinka teleturnieju była Klaudia, która wygrała 75 tys. zł. Wielu internautów skrytykowało jednak pytania zadawane w programie, które sprawiały wrażenie zbyt łatwych. Na przykład w pierwszym pytaniu należało wskazać prowadzącego pierwszą polską edycję „Milionerów”.

Kolejne odcinki teleturnieju TVN będzie emitować od poniedziałku do czwartku o godz. 20:55.

Przypomnijmy, że „Milionerzy” byli obecni na antenie TVN w latach 1999-2003 oraz 2008-2010.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł