Taniec z Gwiazdami 20

Paulina Chylewska w „Tańcu z Gwiazdami” w Polsacie za zgodą TVP

Paulina Chylewska | fot. TVP

Prezenterka i dziennikarka sportowa Paulina Chylewska, od wielu lat związana z Telewizją Polską, weźmie udział w show Polsatu „Taniec z Gwiazdami 20” za zgodą TVP.

Chylewska jest jednym z gospodarzy serwisu sportowego po „Wiadomościach” TVP1, prowadziła też serwisy sportowe w TVP Info, studio transmisji z igrzysk olimpijskich. Występowała też w programach o innej tematyce m.in. „Kawa czy herbata?”, w programach z cyklu „Wielki test” i innych widowiskach rozrywkowych.

Z ustaleń wynika, że Paulina Chylewska uzyskała od przełożonych Telewizji Polskiej zgodę na udział w show Polsatu.Potwierdziło to centrum informacji TVP. – Pani Paulina Chylewska uzyskała zgodę swoich przełożonych na udział w programie „Taniec z Gwiazdami”. Dodano, że W okresie, kiedy Chylewska będzie występowała w programie, nie będzie prowadziła informacji sportowych.

Dodajmy, że w ostatnich latach TVP reagowała zdecydowanie, gdy jej dziennikarze i prezenterzy brali udział w kampaniach reklamowych marek komercyjnych. Jesienią 2013 roku Marzena Rogalska, gospodyni „Pytania na śniadanie”, wystąpiła w kampanii Biedronki, a na czas trwania akcji została odsunięta od prowadzenia programu. Podobnie było w przypadku udziału Macieja Kurzajewskiego w kampanii reklamowej PKO BP. Ponadto Kurzajewski we wrześniu 2014 roku został na prawie dwa miesiące zawieszony, po tym jak w „Świat się kręci” w TVP1 wspomniał o programie „Rinke za kratami” w Polsacie.

Za to Wojciech Mann, występujący od listopada 2016 roku w reklamach sieci sklepów Saturn, nie musiał pytać Polskiego Radia o zgodę na udział w tej kampanii, ponieważ jest tylko współpracownikiem publicznego nadawcy.

W połowie 2014 roku do firmy zewnętrznej zostało przeniesionych ponad 400 etatowych pracowników TVP, których przestał obowiązywać zakaz pracy dla innych nadawców telewizyjnych. W konsekwencji Jolanta Fajkowska w tym samym okresie prowadziła programy w TVP Info i Polsat News 2, a Janusz Uznański, będąc szefem redakcji sportowej TVP Warszawa, pełnił funkcję rzecznika prasowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł