Ślub od pierwszego wejrzenia

„Ślub od pierwszego wejrzenia” hitem TVN

Specjaliści z programu "Ślub od pierwszego wejrzenia" | fot. TVN

Program „Ślub od pierwszego wejrzenia” oglądało średnio 1,50 mln widzów. TVN w czasie emisji show wygrała walkę o widza ze wszystkimi swoimi głównymi konkurentami w rynku telewizyjnym.

„Ślub od pierwszego wejrzenia” pokazywany był na antenie TVN w poniedziałki o godz. 22:30, w okresie od 3 października do 5 grudnia. Średnia widownia dziesięciu odcinków wyniosła 1,50 mln osób, co przełożyło się na 15,41 proc. udziału w rynku wśród wszystkich widzów, 20,13 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 17,88 proc. w grupie 16-59 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Najwięcej widzów zgromadził finałowy odcinek, który zainteresował 1,64 mln osób. Wyjątkowo został on pokazany o godz. 21:55.

TVN w paśmie nadawania „Ślubu od pierwszego wejrzenia” zdecydowanie wygrała walkę o widza ze wszystkimi swoimi konkurentami w rynku telewizyjnym. Wiceliderem był Polsat z udziałem na poziomie 10,49 proc., nadający w tym czasie filmy fabularne. Trzecia była TVP2 („Bake Off – Ale ciacho!”, „Bake Off – Ale przepis”, „Jedyna szansa” i początek „O mnie się nie martw”; 8,71 proc. udziału), a czwarta – TVP1 („Gol Ekstra”, „Chodzi o pieniądze” i filmy dokumentalne; 4,77 proc. udziału).

Taka sama była kolejność stacji wśród widzów w grupach wiekowych 16-49 i 16-59, z tym że przewaga TVN nad konkurencją była tutaj większa.

Wpływy reklamowe wokół emisji premierowych odcinków reality show „Ślub od pierwszego wejrzenia” wyniosły 9,37 mln zł. (dane cennikowe, bez rabatów).

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników oglądalności. Program nierzadko przekraczał 20 proc. udziału w rynku w swoim paśmie (w grupie komercyjnej), a to w dzisiejszych czasach nie zdarza się często – mówi Bogdan Czaja, wicedyrektor programowy TVN. – W dodatku był to raczej eksperyment społeczny niż oczywisty program rozrywkowy, tym bardziej się cieszę, że został tak dobrze przyjęty przez widzów – dodaje.

Przypomnijmy, że w show „Ślub od pierwszego wejrzenia” osoby, które nigdy wcześniej się nie znały, decydują się na zwarcie ślubu. Pary dobierają naukowcy na podstawie kryteriów takich jak testy psychologiczne, wzrost czy doświadczenie życiowe. W finale pierwszej edycji programu okazało się, że żadnej z par nie udało się utrzymać małżeństwa.

Obecnie TVN poszukuje uczestników do drugiej edycji, która na antenę jesienią 2017 roku.

Show jest realizowany na bazie duńskiego formatu „Gift Ved Forste Blik”.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł