Idol 5

Kuba Wojewódzki wróci do „Idola”?

Jurorzy programu "Idol" | fot. East News

Na profilu Kuby Wojewódzkiego na Facebooku pojawił się wpis, który mógłby sugerować, że prezenter rozstaje się ze stacją TVN. Czy Wojewódzki planuje zasiąść w jury nowego sezonu „Idola”, który wiosną przyszłego roku będzie emitowany na antenie Polsatu?

„10 lat w TVN. 300 odcinków. Dziękuję, że byliście. Do widzenia” – napisał Wojewódzki na swoim profilu. Z kolei na początku sierpnia na profilu Kuby Wojewódzkiego na Instagramie pojawiło się jego zdjęcie z Jackiem Cyganem, podpisane: „Połowa jury Idola. Negocjujemy wielki come back”.

Wśród komentujących wywiązała się dyskusja, czy w ten sposób prezenter żegna się ze stacją TVN. W ostatnim czasie z jego strony pojawiały się sugestie, że TVN w negatywnym świetle stawia jego partnerkę Renatę „Renulkę” Kaczoruk, uczestniczkę show „Azja Express”.

Niektórzy komentujący zaczęli podejrzewać, że może to być przygotowanie terenu pod transfer do telewizji Polsat, która po 12 latach reaktywuje show „Idol”.

Póki co telewizja Polsat nie podała żadnych oficjalnych informacji dotyczących składu jury. Według medialnych doniesień pewne miejsce w jury ma Elżbieta Zapendowska (była jurorką we wszystkich czterech edycjach „Idola”, oceniała także uczestników 11 odsłon „Tylko Muzyka”). Sporo wskazuje na to, że u jej boku pojawi się Jacek Cygan. Na medialnej liście nazwisk pojawili się także Kora (oceniała uczestników programu „Tylko Muzyka”), Doda, Nergal, Ewelina Lisowska, Kayah i Dawid Kwiatkowski.

„Idol 5” zostanie wyprodukowany przez FremantleMedia Polska. Show będzie emitowany wiosną 2017 roku w Polsacie.

Program poprowadzi Maciej Rock.

Poprzedni artykułNastępny artykuł