Idol 5

Polsat nie dementuje informacji o nowym sezonie „Idola”

Jury programu "Idol": Kuba Wojewódzki, Elżbieta Zapendowska, Jacek Cygan i Robert Leszczyński | fot. AKPA

Kilka dni temu pisaliśmy, że popularny przed laty program „Idol” ma szansę wrócić na antenę Polsatu. Teraz do sprawy odniosła się telewizja Polsat. O komentarz poproszono też Elżbietę Zapendowską.

Według nieoficjalnych informacji telewizja Polsat przygotowuje nowy sezon „Idola”, który miałby zadebiutować wiosną przyszłego roku.

– Nie zaprzeczamy, ale i nie potwierdzamy tych informacji. Na razie koncentrujemy się na pracy związanej z jesienno-zimową ramówką – powiedziała osoba powiązana z telewizją Polsat w rozmowie z „Faktem”.

Sprawy nie chce też komentować Elżbieta Zapendowska, która według doniesień miałaby zasiąść w jury piątej edycji programu. – Na razie nic nie wiem na ten temat – powiedziała Zapendowska.

Przypomnijmy, że „Idol” był w Polsce emitowany w latach 2002-2005. Zwycięzcami 4 edycji zostali Alicja Janosz, Krzysztof Zalewski, Monika Brodka i Maciej Silski. Sukces odnieśli także Ewelina Flinta, Szymon Wydra, Tomek Makowiecki, Ania Dąbrowska, Mariusz Totoszko, Hania Stach, Paweł Kowalczyk, Michał Karpacki i Sławek Uniatowski.

Jurorami we wszystkich czterech edycjach byli Elżbieta Zapendowska, Jacek Cygan i zmarły w kwietniu 2015 roku Robert Leszczyński. Kuba Wojewódzki oceniał uczestników pierwszej, drugiej i czwartej edycji. W trzeciej odsłonie Wojewódzkiego zastąpił duet Maciej Maleńczuk i Marcin Prokop.

Popularność dzięki programowi zdobył także prowadzący Maciek Rock.

Niedługo po zakończeniu produkcji „Idola” Wojewódzki przeniósł się do stacji TVN. Od tego czasu był jurorem w formatach „Mam Talent!” (2008-2010), „X Factor” (2011-2014) i „Mali Giganci” (2015). Z kolei Zapendowska przez 11 edycji zasiadała w jury programu „Tylko Muzyka”, którego współprowadzącym był Maciek Rock.

Poprzedni artykułNastępny artykuł