Survivor 32: Kaôh Rōng, Brawn vs Brains vs Beauty

Finał „Survivor 32: Kaôh Rōng”. Kto zwyciężył?

Finaliści "Survivor 32: Kaôh Rōng" | fot. CBS

W środę w USA dobiegła końca 32 edycja „Survivor”, zatytułowana „Survivor: Kaôh Rōng, Brawn vs Brains vs Beauty”. W programie na żywo wyłoniono zwycięzcę i zdobywcę miliona dolarów. Komu przypadła główna nagroda?

Finaliści "Survivor 32: Kaôh Rōng" | fot. CBS
Finaliści „Survivor 32: Kaôh Rōng” | fot. CBS

W widowisku wzięło udział 18 uczestników podzielonych na 3 plemiona: wysportowanych, mądrych i urodziwych. Po raz pierwszy tego rodzaju podział zastosowano w „Survivor 28: Cagayan, Brawn vs Brains vs Beauty”.

„Survivor 32” był najbardziej brutalnym sezonem w historii programu – podczas realizacji aż trzy osoby zostały ewakuowane z planu zdjęciowego. To najwięcej w historii jednego sezonu widowiska.

Realizacja show miała miejsce od 30 marca do 7 maja 2015 roku na terenie Kaôh Rōng w Kambodży. 18 maja odbył się finał 39-dniowych zmagań. Do samego końca dotarły trzy osoby: Aubry Bracco, Tai Trang i Michele Fitzgerald.

Tuż przed finałem rozegrano konkurencję, która umożliwiła jednemu z finalistów usunięcie jednej osoby z grona jurorów. Zwycięstwo w zadaniu odniosła Michele, która zdecydowała wykluczyć z grona sędziów Neala Gottlieba.

W finałowym głosowaniu 7-osobowe jury musiało zdecydować, komu przyznać milion dolarów i tytuł Jedynego Ocalałego. Decyzją sędziów zwycięzcą „Survivor: Kaôh Rōng, Brawn vs Brains vs Beauty” została Michele Fitzgerald (zdobyła 5 głosów). Na drugim miejscu uplasowała się Aubry Bracco (2 głosy), a na trzecim – Tai Trang (0 głosów).

Jesienią przyszłego roku stacja CBS wyemituje 33 edycję programu, pt. „Survivor 33: Millennials vs Gen X”. Więcej szczegółów na temat nowej edycji możecie przeczytać tutaj.

Poprzedni artykułNastępny artykuł