The Voice

Renata Wolkiewicz: z rosyjskiego „The Voice” na Eurowizję?

Renata Wolkiewicz w rosyjskim "The Voice 4" | fot. YouTube

Renata Wolkiewicz, finalistka rosyjskiej edycji „The Voice”, zgłosiła się do polskich preselekcji do Eurowizji.

Renata Wolkiewicz w rosyjskim "The Voice 4" | fot. YouTube
Renata Wolkiewicz w rosyjskim „The Voice 4” | fot. YouTube

Do polskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji Renata zgłosiła się ze swoim debiutanckim singlem „United For Love”. Autorami piosenki są małżeństwo Grzegorz Kloc (muzyka) i Olga Pruszkowska-Kloc (tekst). Renata odpowiada za tłumaczenie angielskie słów.

Pochodząca z Lublina Renata Wolkiewicz (w mediach spotykana jest także pisownia Wółkiewicz) od sześciu lat na stałe mieszka w Rosji. Popularność zdobyła za sprawą programu „Golos” – rosyjskiej edycji „The Voice”. W zakończonej w grudniu 2015 roku czwartej edycji dotarła do finału.

Związani ze sceną chrześcijańską i gospel Grzegorz Kloc i Olga Pruszkowska-Kloc są współautorami największych przebojów grupy Sixteen (po śmierci lidera i kompozytora Jarosława Pruszkowskiego i rozstaniu z wokalistką Renatą Dąbkowską, pierwszą żoną Kloca, zespół funkcjonował pod nazwą Seventeen). W 1998 roku Sixteen reprezentowali Polskę podczas konkursu Eurowizji z piosenką „To takie proste” (17 miejsce), do której tekst napisała Olga Pruszkowska, wówczas żona Jarosława Pruszkowskiego.

Do 16 lutego Komisja Konkursowa ma ogłosić listę utworów zakwalifikowanych do krajowych eliminacji. Koncert finałowy, podczas którego zostanie wybrany polski reprezentant na Eurowizję 2016, odbędzie się 5 marca.

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł